Bugun...Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 şartları nedir? Nasıl başvurulur?

Tarih: 10-01-2019 09:43:00 + -


Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019, kredi kartı borçlarına karşılık ihtiyaç kredisi vermek için başvuruları almaya başladı. Peki kimler, nasıl başvuru yapacak? İşte Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi almak için gerekli belgeler nedir? Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 birleştirilen ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bilinmesi gerekenler ve başvuru şartları...


Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 şartları nedir? Nasıl başvurulur?

Kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bu borcunu kapatmak için Ziraat Bankası'ndan "birleştiren ihtiyaç kredisi" alacak. Uygulamadan yararlanmak isteyenler, kimlik belgesi ve gelirlerini gösteren belgeyle Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapacak.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 gereken şartlar nedir?
Ziraat Bankası'nın kredi kartı borcuna karşılık vereceği bireysel kredinin şartları da belli olmaya başladı. Bireysel kredinin en önemli şartı, kredi kartı müşterisi olunan banka tarafından takibe alınmamış olmak.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 için hangi belgeler gerekiyor?
Ziraat Bankası, kredi işlemleri için kimlik belgesi ve gelir belgesi istiyor. Borçlunun gelirinin yetersiz bulunması halinde kefil de istenebiliyor.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 için hangi borçlar dikkate alınıyor?
Başvuru sırasında toplam kredi kartı borcu dikkate alınıyor. Toplam borç, belgelenen aylık gelire göre değerlendiriliyor.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 taksit tutarları nasıl belirleniyor?
Düzenli ve sürekli olduğu belgelenen aylık gelirin en fazla yarısını verilecek kredinin taksitine ayıracak bir işlem yapılıyor. Örneğin 3 bin lira aylık geliri olan kredi kartı borçlusunun taksiti en fazla 1500 lira olarak belirleniyor.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 kredisi kaç taksitle ödeniyor?
Sağlanan kredinin vadesi de borçlunun gelirine göre 24 veya 60 ay olarak belirleniyor. Kredi kartı borçlarında asgari ödemeyi yapmış olma ya da asgari ödeme yapılmamışsa bile takibe düşmemiş olma şartı aranıyor. Kredi kartını kullandığı bankayla kart borçları için yapılandırma anlaşması imzalamış vatandaşların kredi talebi de karşılanmıyor.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 borcu ödenen kartlar iptal ediliyor mu?
Ziraat Bankası, borçlu kartların iptalini de istiyor. Ancak uygun şartları taşıyanlara borcun kapatılmasıyla birlikte yeni kredi kartı da verilebiliyor.

Ziraat Bankası kredi kampanyası 2019 yapılandırmasının faiz oranı nedir?
Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar yüzde 1,20 olacak. 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırılacak.

Ziraat Bankası 2019 kredi kampanyası ne zaman bitecek?
Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi 2019 kampanyasının ne zaman biteceği ile ilgili olarak bankadan bir açıklama yapılmadı. Kampanyanın bitiş tarihi belli olduğu zaman habernediyor.com'da yayınlayacağız.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI