Bugun...Suudi Arabistan'da bir gazeteci cinayeti daha

Tarih: 08-11-2018 07:21:01 + -


Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinden 1 ay sonra gazeteci Turki Bin Abdul Aziz Al Jasser'in Suudi Arabistan'da tutuklu bulunduğu cezaevinde işkence yapılarak öldürüldüğü ileri sürüldü.


Suudi Arabistan'da bir gazeteci cinayeti daha

Suudi Arabistanlı gazeteciyi işkenceyle öldürdüler!

 

The Khaleej haber sitesi insan hakları aktivistlerinden aldığı bilgilere dayanarak gazeteci Al Jasser'in öldürüldüğünü duyurdu.

AL JASSER MART AYINDA DUBAİ'DE YAKALANMIŞTI

Medyaradar'ın haberine göre, Arabistan hükümetinin Al-Jasser'in twitter üzerinden başka bir isimle hesap açtığı ve bu hesap üzerinden Suudi yetkilileri ve kraliyet ailesi mensuplarının insan hakları ihallerini paylaştığı ve Arabistanlı ajanlar tarafından Mart ayında Dubai'de yakalandı.

CEMAL KAŞIKÇI'NIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ KABUL EDİLMİŞTİ

Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğünü kabul etmişti. Kaşıkçı'nın İstanbul konsolosluğunda hayatını kaybetmesiyle ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıklanmış, Kaşıkçı'nın ölümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini duyurmuştu.

SUUDİ ARABİSTAN CEMAL KAŞIKÇI İÇİN KAN PARASI ÖDEYECEK

El Cezire televizyonu, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cinayet emrini üst düzey birisinin verdiğini ve Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı ailesine kan parası ödeyeceğini duyurdu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI