Bugun...MİT TIR'ları davasında flaş gelişme!

Tarih: 07-02-2019 03:42:49 + -


MİT TIR'ları davasında Enis Berberoğlu ve Erdem Gül ile 'terör örgütüne yardım' suçlamasıyla yargılanan Can Dündar'ın dosyası ayrıldı. Buna göre Dündar'ın dosyası ayrı olarak görülecek...


MİT TIR'ları davasında flaş gelişme!

Erdem Gül ve Can Dündar ile CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 'terör örgütüne yardım'suçlamasıyla yargılandıkları MİT TIR'ları davasının 9. duruşması İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kapalı olarak görüldü.

Gül, Dündar ve Berberoğlu'nun avukatlarının katıldığı duruşmada Erdem Gül hazır bulundu.

Dündar hakkındaki tüm dosyalar birleştirildi

Mahkeme, yeniden seçilmeden önce dokunulmazlığının 'münferit bir parlamento kararı' ile kaldırılmadığından Berberoğlu'nun yeni bir dokunulmazlık korumasına kavuşamayacağı kanaatiyle durma talebini reddetti. Gül ve Dündar'ın avukatları son savunmalarını yapmak için mahkemeden süre talep etti. Berberoğlu'nun avukatları ise daha önce mahkemeye bildirdikleri tanıkların dinlenmesini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, yargılamanın geldiği aşama itibariyle tanık dinlemenin hukuki bir menfaat yaratmayacağını belirterek talebi reddetti.

Dündar'ın dosyasını mevcut dosyadan ayıran mahkeme, Dündar hakkındaki tüm yargılamaların başka bir dosyada birleştirilmesine karar verdi.

Esasa ilişkin süre talebini kabul eden mahkeme bir sonraki duruşmayı 15 Mayıs'a erteledi.

Ne olmuştu?

Cumhuriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar'a, Suriye'ye giden MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin  'gizli belge ve bilgileri açıklamak' suçundan yargılandığı davada, 5 yıl 10 ay hapis cezası verilmişti. Dündar, Almanya'ya kaçmıştı. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI