Bugun...Merkez Bankası'nda deprem: Hepsi görevden alındı

Tarih: 09-08-2019 10:09:27 Güncelleme: 09-08-2019 13:37:27 + -


Merkez Bankası'ndaki görevinden alınan Murat Çetinkaya döneminde göreve gelen bütün genel müdürler görevinden alındılar.


Merkez Bankası'nda deprem: Hepsi görevden alındı


Merkez Bankası'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla görevden alınan Murat Çetinkaya ve yönetiminin atamış olduğu bütün genel müdürler görevden alındı.

 Bunun haricinde de birçok genel müdür yardımcısı ve müdür de görevden alınıp uzman kadrosuna alındılar. Merkez Bankası'na yakın kaynaklar, 31 Temmuz'daki enflasyon raporunun ardından, genel müdür ve yardımcılarının görevden alınmasını bekliyordu. Sözkonusu beklenti kapsamında, bankanın tamamı Çetinkaya tarafından göreve gelen ve izlenecek parayla piyasa politikalarında aktif durumda olan genel müdürler, görevlerinden uzaklaştırıldı.

Görevden alınan genel müdürler şöyle:

Bankacılık Finansal Kuruluşlar Genel Müdürü olan Yavuz Yeter, Para Politikası Genel Müdürü Pınar Özlü,  Kurumsal Dönüşüm Koordinatörü Zafer Orhan, Kurumsal Risk Yönetimi Genel Müdürü Mustafa Begün, Operasyon Genel Müdürü Ali Çufadar, Bilişim Teknoloji Genel Müdürü Ayşe Sayın, Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürü Mehmet Sercan Arslan,  Piyasalar Genel Müdürü Orhan Kandar.

Ayrıca Çetinkaya'dan önce göreve gelen Baş Ekonomist Ali Hakan Kara'da görevden alındı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI