Bugun...Kartal'da çöken binada ölü sayısı 18'e yükseldi...

Tarih: 09-02-2019 19:38:18 + -


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Enkazdan 18 kişinin cansız bedenini çıkarttık. Bir kişiyle daha temas kuruldu. 14'ü sağ, 32 vatandaşımızı çıkardık." dedi.


Kartal'da çöken binada ölü sayısı 18'e yükseldi...

Bakan Soylu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Enkazdan 18 kişinin cansız bedenini çıkarttık. Bir kişiyle daha temas kuruldu. 14'ü sağ, 32 vatandaşımızı çıkardık. Enkazda bir kişiyle daha bağlantı sağlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız buradaki enkazı ve ardından hastaneyi yine burada vefat eden ailelerin bugün kılınan cenaze namazlarına iştirak etti. Adli soruşturma tüm süreciyle beraber devam etmektedir. İçişleri Bakanlığı, Teftiş Kurulu başkanlığı bir soruşturma başlatmıştır. Adli ve idari bölüm bir arada yürütülmektedir. Arama kurtarma çalışmaları aynı titizlikle devam etmektedir. Dün gece siz de şahit oldunuz, sismik bir hareket olduğu arkadaşlar tarafından söylendi. Şu an çalışmaların devam etmesine engel bir durum olmayacağı ortaya konuldu. İnşallah enkazın altındaki vatandaşlarımıza ulaşırız.'' ifadelerini kullandı.

10 KATLI BİNANIN 3 KATI RUHSATLI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise facia ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bakan Kurum ''Yıkılan binanın çevresinde riskli yapılar var. Hemen bitişiğinde bulunan 10 katlı binanın 3 katı ruhsatlı durumda. Çevredeki binaların hepsini inceliyoruz'' ifadelerini kullandı.

www.turkiyemtv.com


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI