Bugun...Erdoğan: Defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik, gerekeni yapmadı!

Tarih: 07-07-2019 12:17:48 + -


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın, kendisine defalarca söylenmesine rağmen faizi indirmemesi sebebiyle görevden alındığını açıkladı.


Erdoğan: Defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik, gerekeni yapmadı!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın faizleri indirmediği için görevden alındığını söyledi.

Başkan Erdoğan, Marmara Bölgesi milletvekilleriyle yaptığı toplantıda, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik”

Erdoğan, “Kendisine ekonomi toplantılarında defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik. ‘Faiz düşerse, enflasyon düşer’ dedik. Gerekeni yapmadı. Aynı kulvarda değildik.” dedi.

“Kabine değişimi gerektiğinde ben yapacağım”

Erdoğan kabine ve parti teşkilatında değişiklik olacağı iddialarıyla ilgili de, “Muhalefet bunu köpürtüyor. Siz de aynı çizgiye gelirseniz olmaz. Kabine değişimi gerektiğinde ben yapacağım, kimsenin söylemesi ile değişim yapılmaz. Beklenti içine girmeyin, muhalefetle aynı değirmene su taşımayın.” değerlendirmesini yaptı.

“Yeni parti kuran arkadaşlarımızın hiçbiri başarılı olamadı”

Erdoğan, yeni parti çalışmalarıyla ilgili görüşlerinin de net olduğunu söyledi ve “Yeni parti kuran arkadaşlarımızın hiçbiri başarılı olamadı. Kuruluş ilkelerimize sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz.” yorumunda bulundu.

“Cumhur İttifakı devam edecek”

Toplantıda MHP’yle kurulan ittifakla ilgili görüşlerini dile getiren bazı milletvekillerine Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini dile getiren Erdoğan, İstanbul seçimlerinin ardından herkesin özeleştiri yapmasını istedi. Erdoğan, “Tekrar gönüllere gireceğiz, daha çok çalışacağız. İstanbul önemli ama Türkiye değil. İstanbul’da belediye meclisinde üstünlük bizde ama biz daha da çok çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Hürriyet


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI