Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin Belediye Başkan Adaylarını açıkladı..

Tarih: 06-12-2018 11:33:10 Güncelleme: 07-12-2018 11:42:10 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti il başkanları toplantısında 14 büyükşehir ve ilin Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Ağrı Belediye Başkanı Adayı Savcı Sayan büyük şaşkınlık yarattı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin Belediye Başkan Adaylarını açıkladı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Türkiye Ak Parti iktidarları döneminde daha önce hiç görülmeyen bir şekilde dış açılımını gerçekleştiren bir ülke oldu. İçine kapanık değil, dışa açık bir ülke haline geldik. Latin Amerika ve Karayiplerde geniş bir diplomasi atağımız var. Verdiğimiz emeklerin karşılığını aldık. Sadece son 2 yılda ticaret hacmi 2 milyar dolar artış gösterdi.

Kılıçdaroğlu ne zaman bir seçim olsa soluğu almanya'da alıyor. En son yine bir takım temaslarda bulunmak için Almanya'ya gitti. Burada toplantılar yaptı. Basına kapalı bir şekilde. CHP'ye oy verenlere özellikle sesleniyorum. Terör örgütlerine yakın isimlerle görüşüyor Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu'nun buluştuğu ve poz verdiği vekillerden biri de ismini ağzıma almak istemiyorum. Bu kişi terör örgütü PKK'yı terör listesinden çıkarmaya çalışıyor. Kendisi PKK uzantılı tüm kuruluşların baş misafiri ve konuşmacısıdır. Fanatik bir terör örgütü yandaşı, aynı kişinin diğer özelliği Türkiye ile bir konu olsa mikrofonu ele alıp Türkiye aleyhine konuşuyor. Kılıçdaroğlu'nun bu karanlık isimle neler konuştuğu merak ediliyor.


Kılıçdaroğlu'nun CHP Berlin birliği üyeleri ve Alman gazetecilerle kapalı kapılar ardında neler konuştuğunu çok merak ediyoruz. Yine bir panelde PKK sempatizanları ve FETÖ'nün Almanya'daki temsilcisi de vardı. Basını dışarıya çıkardılar. Açıkla Kılıçdaroğlu açıkla niye çekiniyorsun. Bu seçimde zaten daha farklı bir şey alman mümkün değil, yıllardır bu kişinin yalanlarını ifşa etmekten yorulduk. 

Bu kişi aynı çarpık siyaseti tekrarlamaktan geri durmuyor. Kellim kellim ya lefa (konuş konuş faydası yok) işin doğrusu biz bu zatı muhatab almıyoruz. Milletimizin bu gerçekleri bilmeye hakkı olduğu için dillendiriyoruz. 31 Mart seçimlerinde bu zata cevabı milletimiz verecektir. Milletimiz Türkiye'nin bunca çektiği sıkıntılar varken, gidip ülkesini yurtdışında kötüleyen bir kişiye bu millet belediyeleri emanet etmez.

Hükmeden değil, hizmet eden, hakim değil, gönül kıran değil, gönül yapan böyle bir yönetim anlayışıyla milletimiz hep yanımızda olacaktır. CHP halka tepeden baktığı için gönül defterinden silindi.


Değerli arkadaşlar gece geç saatlerde saat 2'de eve döndük, çünkü bu işi adeta böyle ince ince dokuyup o şekilde sonuçlandıracağız. Çok eskiden her yer parti bayrakları ile dolardı. Biz buna müdahale ettik ama devam etti yine, kitle iletişimin sınırlı olduğu dönemlerde bu kampanyalar maruz görülebilirdi ancak günümüzde buna gerek yok. Bu çok ilkel bir şey, internet ve yazılı mecra çok geniş imkanlar sunuyor. Eski tarz kampanyalar şehirleri kirleten ve milletimizin tasvip etmediği bir hal aldı. AK Parti olarak gürültü ve görüntü olarak kirliliğe sebep olan bir anlayışı reddediyoruz. 

Sadece parti binalarımızın olduğu yerlerde afiş ve bayraklarımız asılacak. Belirli saatler dışında asla otobüs dolaştırılmayacak. Maddi ve manevi maliyet getiren şehirle kağıt ve plastiğe boğan israf kaleminden kurtulmuş olacak. Çevreci bir parti olarak bu hassasiyeti gösterme kararı aldır. AK Parti dijital konumda öncü bir partidir.

Ülkemizde de aktif sosyal medya kullananların sayısı 52 milyonu bulmuş durumda böyle bir ortamda kendimizi sınırlamamız AK Parti'nin yenilikçi ruhuna yakışmaz.

Şu an partimizin twitter hasabını takip edenlerin sayısı çok fazla, şahsımın 13,5 milyon. Gürültü ve görüntü kirliliği yapmayan yöntemleri takip edeceğiz. Diğer partiler de umarım bizi örnek alır.

Bugün 14 Büyükşehir ve Belediye başkan adaylarını açıklıyoruz:


Ağrı Belediye Başkanı Adayı: Savcı Sayan

Aksaray: Evren Dinçer

Bilecik: Nihat Can

Erzincan: Cemalettin Başsoy

Edirne: Koray Uymaz

Isparta: Şükrü Başdeğirmen

Iğdır: Adil Aşırım

Kars: Ensar Erdoğdu

Kırşehir: Yaşar Bahçeci

Kütahya: Ahmet Sami Kutlu

Siirt: Ali İlbaş

Tunceli: Gökhan Arslan

Van: Necdet Takva

Zonguldak: Ömer Selim Alan

Evet arkadaşlarımızı tebrik ediyorum başarılar diliyorum. Onları belediye başkanlarımız olarak görmek istiyoruz. Kalan 7 il ve Büyükşehir için adaylarımızı açıklamaya devam edeceğiz. Adayları belli olan şehirlerde teşkilatlarımız sahaya inecek. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI