Bugun...CHP Yönetimi İki Vekilini Disiplin Kuruluna Sevketti!

Tarih: 08-11-2018 17:34:26 Güncelleme: 08-11-2018 21:08:26 + -


CHP Grup Yönetim Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz için, CHP Yönetim Kurulu tarafından Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesine karar verildi.


CHP Yönetimi İki Vekilini Disiplin Kuruluna Sevketti!

 

CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılarak canlı yayında “Türkçe Ezan”  hususunu gündeme getirdi ve tartışmaya yol açtı. “Ezanın Arapça değil Türkçe okunması gerekiyor” sözleriyle bir çok eleştiri aldı.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Yönetim Kurulu, Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol'un CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na gönderilmesi ve cezalandırılmasına oy birliği ile karar verildi. Milletvekillerinin yönetim kurulu bilgisi dışında televizyon programlarında yorum yapmaları disiplin kuruluna gönderilmelerine neden oldu.

CHP Yönetim Kurulu, Milletvekilleri Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol, CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca “kesin çıkarma cezası” ile “önlemli olarak” cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesine oy birliğiyle karar verildiğini duyurdu.
Editör: Sümer TAŞKIRANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI