Bugun...Batı’da evlilik yaşı 16!...

Tarih: 14-03-2018 12:50:05 + -


Küçük yaşta yapılan evlilikler üzerinden İslam’ı karalamaya çalışanların yine maskesi düştü. Kendi ülkelerindeki çocukların yasalar ile korunduğu ve suçluların sıkı takip altına alındığını öne süren Batılı ülkelerde evlilik yaşının 16’lara kadar düştüğü belirlendi.


Batı’da evlilik yaşı 16!...

Akit, “modern batı kültürü” diye parlatılan sözde medeniyetin gerçeklerini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Kendi ülkelerindeki çocukların yasalar ile korunduğu ve suçluların sıkı takip altına alındığını öne süren Batılı ülkelerde evlilik yaşının 16’lara kadar düştüğü belirlendi. İngiltere, Kanada, Portekiz ve İspanya’nın başını çektiği listede 16 yaşında evliliğe izin verildiği bildirildi. 50 eyaleti bulunan ABD’nin ise 27 eyaletinde ise evlilik için herhangi bir alt yaş sınırlaması bulunmadığı öğrenildi.

ABD’DE SINIR KOYULMUYOR

Küçük yaşta yapılan evlilikler üzerinden İslam’ı karalamaya çalışanların yine maskesi düştü. Amerika Birleşik Devletleri’nde 38 eyalette gerçekleştirilen kapsamlı bir araştırma, 2000 ile 2010 yılları arasında yaklaşık 248 bin evliliğinin 18’den küçük yaşta yapıldığını ortaya koydu. Bu yıllar arasında yapılan evliliklerden, resmi kayıtlara geçen 167 bin evliliğin neredeyse hepsinin kız çocuğu olduğu ve büyük bir oranının 18 yaş ve üzeri erkeklerle evlendirildiği anlaşıldı. Bu oran, 21 yaş ve üzeri erkeklerle evlenme konusunda yüzde 35’i geçiyor. ABD’de halen 27 eyalette evlilik için herhangi bir alt yaş sınırlaması bulunmuyor.

16 YAŞA İZİN VEREN ÜLKELER

16 yaşındaki evliliklere onay veren ülkeler şunlar: Avustralya, Avusturya, Belarus, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Küba, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Fiji, İrlanda, İtalya, İsrail, Macaristan, Kosova, Makedonya, Malta, Meksika, Hollanda, Norveç, Peru, Rusya, Sırbistan, Portekiz, İngiltere…

18 YAŞA İZİN VEREN ÜLKELER

18 yaşında evlenmeye izin verilen listede ise şu ülkeler yer alıyor: Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Orta Afrika, Çad, Hırvatistan, Kongo, Mısır, Gambiya, Gürcistan, Gana, Hindistan, Kenya, Lübnan, Malezya, Mali, Moritanya, Moğolistan, Fas, Mozambik, Nepal, Nijer, Nijerya, Oman, Pakistan, Filipinler, Polonya, Senegal, Singapur, Somali, Güney Afrika, Güney Kore, Güney Sudan, Sri Lanka, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Tanzanya, Zambiya, Zimbabve…

RÜŞT YAŞINI DA ÇEKTİLER

Avrupa’da cinsel rüşt yaşı ülkeden ülkeye farklılık arzediyor.

14 yaş: Avrupa ülkelerinden Avusturya, Bulgaristan, Estonya, Almanya, Macaristan, İtalya ve Portekiz’de cinsel rüşt yaşı 14.

15 yaş: Fransa, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Yunanistan, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya ve İsveç‘te ise cinsel rüşt yaşı mevcut yasalara göre 15.

16 yaş: Belçika, Litvanya, Letonya, Hollanda, İngiltere, İspanya, Finlandiya ve Lüksemburg 16 yaş kategorisinde olan ülkeler.

17 yaş: Avrupa’da cinsel rüşt yaşının 17 olduğu ülke sayısı üç; Güney Kıbrıs, İrlanda ve Malta.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İLGİNÇ HABERLER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI