Bugun...Yine kuzuyu kurda teslim ediyoruz! 'Mazi'ne bir bakıver...

Tarih: 13-09-2019 15:42:18 Güncelleme: 14-09-2019 17:24:18 + -


FETÖ'nün insan kaynakları departmanı soruşturması kapsamında Bursa'da ele geçirilen ve içerisinde 15 bin 500 kişinin ismine ulaşılan 'Mazi' isimli dosya ile aynı USB flash bellekte bulunan şifreli dosya, çözülmesi için ABD'ye gönderilecek. Kritik önemdeki dosyanın, FETÖ liderini ülkelerinde saklayan ve Türkiye'ye hasmane tutumu bilinen ABD'ye gönderilmesi kafalarda bazı soru işaretleri yarattı


Yine kuzuyu kurda teslim ediyoruz! 'Mazi'ne bir bakıver...

FETÖ/PDY'nin Bursa İş, Kariyer, Eğitim Merkezi Derneği soruşturmasında aranan “Semih” kod adlı Necati Uysal'ın kişisel veri havuzundaki “Mazi” isimli şifreli dosyanın bulunduğu flash bellekteki diğer dosyanın da çözümlenmesi için çalışmalar devam ediyor. Örgüt üyelerinin açık isimlerinin yer aldığı tahmin edilen ve “Mazi” isimli dosyadan 12 kat fazla yer kaplayan dosyanın açılması için Türkiye'deki ilgili kuruluşlardaki görevli uzmanlar çaba gösterdi.

ÇÖZÜLEMEDİ

Uzmanların çabalarına rağmen çözümlenemeyen dosyanın içinde, FETÖ tarafından kamuya ve askeri kurumlara yerleştirilen başka kişilerin isimleri ve terör örgütüne dair birçok gizli bilginin bulunduğu tahmin ediliyor.

ABD’YE GÖNDERİLİYOR

ABD'ye gönderilecek bu dosyayı uzmanların çözmesi durumunda, terör örgütü tarafından yerleştirilen ve henüz tespit edilemeyen kripto elemanlara, FETÖ'nün kaynaklarının nerelere aktarıldığına dair bilgilere ulaşılacağı tahmin ediliyor.

Gizli dosyanın, terör örgütünün kullandığı gizli haberleşme programları ve benzer dosyalardan daha karmaşık bir şekilde şifrelendiği, anahtar kelime olmadan açılmasının çok zor olduğu öğrenildi.

SORU İŞARETİ YARATTI

Diğer yandan kritik önemdeki dosyanın, FETÖ liderini ülkelerinde saklayan ve Türkiye'ye hasmane tutumu bilinen ABD'ye gönderilmesi kafalarda bazı soru işaretleri yarattı
Kaynak: superhaber.tvFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI