Bugun...


Oy Değil Memleket Meselesi AF..!
Tarih: 17-05-2019 17:29:45 Güncelleme: 18-05-2019 14:58:45 + -


2019'da genel af ve ceza indirimi çıkacak mı sorusuna mahkum yakınları yanıt arıyor.. MHP, 24 Haziran öncesinde belirttiği gibi seçimin ardından bazı suçları dışarıda bırakan bir af teklifi için taslak çalışma hazırlamıştı. MHP kendi tekliflerinin bir an önce Meclis Genel Kurulu’na gelmesini isterken AKP de bu konuda çalışma yaptığını açıklamıştı.

facebook-paylas
Tarih: 17-05-2019 17:29

Oy Değil Memleket Meselesi AF..!

Af Bekleyenleri Sandığa Küskün Göndermeyin!

Türkiye'de af vaadinin kaç kişi üzerinde etkili olduğuna rakamlarla göz atacak olursak ; hali hazirda ceza evlerinde 250 binin üzerinde tutuklu, hüküm özlü yahut, hükümlü bulunmaktadir. Bunun yaninda , firari konumda bulunan, adli kontrol şartiyla serbest birakilan, denetimli serbestlik hükümlerinden yararlanan toplam kişi sayisinin 1 milyonun üzerinde olduğu bilinmektedir. 2 milyon kişi hakkinda mahkemelerin "hükmün açiklanmasinin geri birakilmasi karari verdiği ve bu sayidan daha fazla kişininde "şartli salivermenin koşullarinin ardindan infazinin decam ettiği bilinmektedir. Kimini doğrudan ve kimini dolayli olarak bir af tasarisi tüm vatandaşlari etkilemektedir. Bütün rakamlara ek olarak Yargitay'da beklemekte olan 7 milyon dosya bulunmaktadir.

 Seçimlerin hemen öncesi kampanya dönemine bakıldığında bütün partilerin bedelli askerlik, emeklilikte yaşa takilanlar, kredi borçlari v.b. vaatleri bulunmaktaydi. Fakat Oylarini arttiran tek parti olan MHP ve Sayin Bahçeli kimsenin sicak bakmadığı AF ve Cezaevi sorununu dile getirdi. Kendisini duyan ve acılarını paylaşan tek liderin Devlet Bahçeli olduğunu gören adli mahkum yakinlari MHP Genel Başkani Devlet Bahçeli'nin bu tavrinin karşiliğini sandiklarda vermiştir.
 Seçim sonrasinda vaatlerin karşiliğini bulmasini bekleyen mahkum yakinlari kendilerini görmezden gelen siyasi partilere önemli bir ders vermişlerdir. 
  Sonuç olarak kazanan Sayin BAHÇELİ ve dolayisi ile CUMHUR İTTİFAKI olmuştur.

Bizler Mahkum Yakınları Olarak Sözümüzü Tuttuk Sira DEVLETİN AF SÖZÜNDE... 

23 Haziran Istanbul Büyükşehir Belediye  Seçimlerinin Kaderini de Mahkum Yakınları Değiştirecek.Af Bekleyenleri Sandığa Küskün Göndermeyin

 Af son dakika haberlerinde meclis açıklamaları çok okunuyor. 2019’da Genel af ve ceza indirimi çıkacak mı merak konusu oldu. Binlerce mahkum ve aile yakını genel af yasasında düzenleme olup olmayacağını merak ediyor. İlk olarak MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen genel af konusu tartışmalara yol açmıştı. 

Mahkum yakınları, af beklentilerini bir kez daha dile getirmek için Konak Meydanı’nda ellerinde dövizlerle toplandı.

Basın açıklamasını okuyan Mahkum yakınları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 24 Haziran öncesinde konuya değindiğini, kendilerinin de sözlerini tutarak ‘güçlerini gösterdiğini’ kaydetti.

“Bizim tek gücümüz olan oy gücümüzü kullanma zamanı gelmiştir” diyen Mahkum yakınları, Bahçeli’nin söz verip kendilerini umutlandırdığını, sözün üzerinden 10 ay geçtiğini kaydetti.

Mahkum yakını sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süre zarfında çok sayıda mahkum ve yolunu gözleyen mahkum yakınları kavuşamadan yaşamını yitirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her söyleminde ‘Gündemimizde af yok’ demiştir. Karşıtı olarak Devlet Bahçeli de sürekli affı gündemde tutarak oy malzemesi haline getirmiştir. Biz oyumuzu ve gücümüzü görüyoruz. Artık ‘Af yoksa oy yok’ diyoruz.”

 

 HABER VİDEOSU


Oy Değil Memleket Meselesi AF..!
FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI