Bugun...


Yine CHP yine yalan.. Düzenbazlıkta sınır tanımıyorlar!
Tarih: 24-04-2019 20:12:51 Güncelleme: 24-04-2019 20:12:51 + -


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milyonu bulan katılımla yaptığı mitinglerin fotoğrafını kullanarak kendi mitingleriymiş gibi gösteren CHP, bu kez yine bir yalan fotoğrafla algı oyunu yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 24-04-2019 20:12

Yine CHP yine yalan.. Düzenbazlıkta sınır tanımıyorlar!

2013 yılında başörtülü avukatların duruşma salonlarına girebilmesi için mücadele veren Avukat Figen Şaştım’a destek olmak üzere toplanan başörtülü avukatların fotoğrafını, şehit yakını Osman Sarıgün’ün avukatları olarak gösteren CHP’lilerin yalanı kısa sürede ortaya çıktı. Başka bir fotoğrafı kullanarak kamuoyu algısı oluşturmaya çalışan CHP’lilerin sahtekar paylaşımlarının altına ise sol faşist kullanıcılar ağır hakaretler ve küfürler içeren yorumlar yazdılar.

Gezi olaylarında yurt dışında yaşanmış olaylara ait fotoğraflarla milleti kışkırtan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting fotoğraflarını kendilerine mal eden, her paylaşımlarının yalan olduğu ortaya çıkan CHP’liler bu kez yine baltayı taşa vurdular. Düzenbaz CHP’lilerin ‘şehit yakını Osman Sarıgün’ün avukatları’ olarak gösterdiği fotoğrafa ilişkin Hukukçu Kadınlar Derneği, yazılı bir açıklamayla tepki gösterdi.

İşte o açıklamanın detayları;

Kamuoyunun Dikkatine

Dernek Başkanımız Av.Figen Şaştım’ın Türkiye Barolar Birliğine karşı Danıştay’da Meslek Kuralları Genelgesi’nin 20.maddesinin İptali talebiyle açtığı davada 2013 yılı Ocak ayında Yürütmenin Durdurulması .kararı verilmiştir. Kararı müteakip başörtülü avukatlar duruşmalara başörtüleriyle katılmaya başlamıştır.

Defalarca tekzipte bulunduk!

Ancak, bir kısım mahkeme hakimleri mahkeme kararına rağmen avukatları duruşmalara başörtülü kabul etmeme veya haklarında disiplin işlemi yapılması için bağlı oldukları barolara şikayet işlemleri yapmışlardır. Bunun üzerine dernek başkanımızın da aralarında bulunduğu hali hazırda dernek yönetiminde veya üye olan kadın ve üye olmayan erkek meslektaşlarımızla İstanbul adliyesi önünde hukuka aykırı bu işlemlerle ilgili basın açıklaması yapılmıştır. Bu basın açıklamasında çekilen fotoğraf 2013 yılından beri sosyal medyada birtakım hesaplarda defalarca asılsız ve yalan haberlerin altına monte edilmiş. Fotoğraftaki avukatlardan bu haberlere muttali olanlar defalarca tekzipte bulunmuşlardır.

Siber Suçlarla ilgili kurumlara hesaplar şikayet edildi!

Nihayetinde 21.04.2019 tarihinde Ankara Çubukta şehidimizin cenazesinde siyasi bir parti liderine yapılan saldırı sonrasında da eylemi gerçekleştiren “Osman Sarıgün’ü savunan 800 Avukat” içerikli bir twitt vb. twitlerle söz konusu fotoğraf asılsız ve yalan habere malzeme yapılmıştır. Aşağıda emsal kabilinden eklediğimiz hesap ve twitler sosyal medyada sürekli servis edilmekte, fotoğraftaki avukatlara ağır hakaretler, mesnetsiz iftira ve ithamlarla kişilik haklarına saldırıda bulunulmaktadır. Dernek kurumsal kimliğimiz ve fotoğraftaki avukatlar olarak bu fotoğrafı kullanan ilgili kişi/kişiler hakkında cezai ve hukuki her türlü yasal haklarımızı kullanacağımızı, Siber Suçlarla ilgili kurumlara bu hesapların bildirildiğini; bundan sonra da aşağıdaki fotoğrafın bu ve benzeri haberlere malzeme yapılması halinde hukuk mücadelemize devam edeceğimizi bildiririz.

Şehit ailemizin ve milletimizin yaşadığı acıyı paylaşıyoruz!

Basın açıklamamız vesilesiyle de 20 Nisan 2019 tarihinde Hakkari Çukurca’da şehit edilen kahraman 4 askerimize/tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine baş sağlığı dileriz. Ankara Çubuk’ta Şehit ailemizin ve milletimizin yaşadığı o acı günün ve cenaze merasiminin ruhuna ve atmosferine gölge düşüren bir siyasi parti liderine saldırı girişimini de teessürle karşıladığımızı ifade etmek isteriz. Toplum olarak en fazla kenetlenmeye ve barışa ihtiyacımız olduğu şu günlerde bu tür eylemleri onaylamamız mümkün değildir; bu eylemlerin toplumsal barışa zarar vereceğini ifade etmek durumundayız.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI