Bugun...Gündemi değiştirmek isteyen İmamoğlu 'makam aracı' şovuna başladı!

Tarih: 05-09-2019 10:55:25 Güncelleme: 06-09-2019 10:47:25 + -


Üst üste yapılan zamlar ve görevden alınan HDP’li başkanları ziyareti sebebiyle tepki çeken ve iyice köşeye sıkışan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı’da araç şovuna hazırlanıyor. Belediye şirketlerinde İstanbullulara hizmet için kullanılan araçlar, Yenikapı Meydanı’na toplanmaya başladı.


Gündemi değiştirmek isteyen İmamoğlu 'makam aracı' şovuna başladı!

Türkiye, çocuklarını PKK’nın elinden almak için Diyarbakır’da HDP’nin kapısına dayanan anneleri ve onların korkusuzca meydan okumalarına odaklanmışken göreve geldiği günden bu yana bitmeyen tatili, işçi kıyımları, yaptığı zamlar ve görevden alınan HDP’li başkanları ziyareti sebebiyle tepki toplayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündem değiştirmek için Yenikapı’da sözde ‘makam aracı’ şovuna hazırlanıyor.

23 Haziran öncesi sık sık gündeme getirmişti

Seçim sürecinde sık sık İBB'nin gereğinden fazla makam aracına sahip olduğunu, araç satın alma ve kiralamalarında geçmiş belediye yönetimi tarafından israf yapıldığını öne süren İmamoğlu, seçildiği takdirde sözde "israfı" gözler önüne sermek için de söz konusu araçları Yenikapı'da sergileyeceği vaadinde bulunmuştu.

Gözleri başka yöne çevirmek için harekete geçti

Seçimin üzerinden üç ay geçmesine rağmen bu konuda herhangi bir adım atmayan İBB Başkanı İmamoğlu, işten çıkarmalar, zamlar ve Diyarbakır ziyareti sebebiyle yoğun tepkilere maruz kalınca gündemi başka yöne çekmek için harekete geçti.

İstanbullulara hizmet eden araçları makam aracı gibi pazarlıyor

‘Araç israfı’ iddiasını ispatlama konusunda açığa düşen İmamoğlu, belediyeye bağlı tüm şirketlere talimat vererek belediyenin hizmetlerinde kullanılan tüm araçların Yenikapı’da toplanmasını istedi. İmamoğlu’nun iddia ettiği ‘1700 makam aracı’nı toplamak için yoğun çaba sarf eden İBB yetkilileri de sahada İstanbulluların hizmetine koşmak için kullanılan araçları Yenikapı’ya getirmeye başladı.

Araçlardaki şirket logoları sökülüyor

Araçların üzerindeki şirket logoları da tek tek sökülüyor. Bu sayede arazi de kullanılan uygun fiyatlı araçların ‘makam aracı’ algısına hizmet etmesi amaçlanıyor.

Araçlarla ilgili örnek vermek gerekirse İBB’nin 30 iştirak şirketinden sadece 5 milyon abonesi olan İGDAŞ’ta, 300’den fazla uygun fiyatlı Renault Clio araç, mühendisleri gün içinde abonelere ulaştırıyor. Bunlar ve diğer şirketlerdeki bunun gibi araçlar Yenikapı’ya dizilerek makam aracı gibi pazarlanıyor.

HDP’ye direnen anneleri unutturmak istiyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu hamlesiyle, hem annelerin peş peşe başlattığı oturma eylemiyle iyice köşeye sıkışan seçim ortağı HDP’ye rahat bir nefes aldırmayı hem de işten çıkarmalar ve ardı arkası kesilmeyen zamlar sebebiyle topladığı tepkiyi dağıtarak insanların gündemlerini başka yöne kaydırmaya çalışıyor.
Kaynak: thmhaber.comFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI