Bugun...


Orhan ATAK


Facebookta Paylaş

"Operasyon Çocukları"
Tarih: 30-12-2017 00:10:00 Güncelleme: 30-12-2017 00:10:00


'Küreselleşen Dünya'da algısal olarak zaman artık çok daha hızlı akıyor. Geçmiş dönemlere nazaran belki aylar boyu yaşanan gelişmelere artık günlük olarak tanıklık eder haldeyiz. Bu durum konuları değerlendirmemizi ve beraberinde birbirleri arasında ki ilişkileri anlayabilmemizi de şüphesiz güçleştiriyor. Bu durumu daha da zorlaştıran bir diğer husus ise sürekli olarak algısal dezenformasyon oluşturmakla görevli kişi ve kurumlar...

Tanımını yaptığım ve kişi ve kurumlardan ne yazık ki ülkemizde çok fazla bulunuyor. Dünyada yaşanan gelişmeleri hamilerinin istek ve yönlendirmelerine göre yorumlayarak kişisel olarak ya da basın-yayın organları ile pompalayan bu grup, okumayı çok da sevmeyen toplumumuz üzerinde etkili olmayı başarabiliyorlar. Facebook'ta herhangi birisinin dayanaksız şekilde yazdığı iki paragraflık paylaşım üzerinden, önünü arkasını araştırmadan günlerce propaganda yapan bir genç nesil var. Bunun yanında ülke üzerinde ki etkinliklerini kaybetmiş ve bunun hazımsızlığı ile her gelişmeye ülkemiz adına “yanlış” deme cesaretini ve cüretini gösterebilen dinazorlar. Bir zümre daha eklemek gerekirse, devleti milletin kendisini yönetmesinden rahatsız olan, kendini maddi olanakları ve toplumsal statüsü gereği bu milletin üzerinde görenler... Bunları genel olarak isimlendirmek gerekirse; “Operasyon Çocukları” genel gayelerine en yakın tanımlama olacaktır.

Geçtiğimiz ay içerisinde ülkemizi ve dünyayı etkileyen bir çok olaya tanıklık ettik. Kudüs olayı inanç temelli nitelendirildiğinde dünyanın yarısından fazlasını ilgilendiren önemli bir konu. Burada ülkemizin liderliğinde alınan ve müesses nizamın defacto etkisini kıran önemli karar dahi ne yazık kı içimizde ki bu “Operasyon Çocukları” tarafından gölgelenmeye çalışılabildi. Doğruya doğru, yanlışa ise yanlış deseler bu millet nezdinde çok daha fazla prim kazanacak olanlar, hamilerine yaranmak adına operasyon çocukları olmayı yeğeliyorlar.

Yine aynı şekilde 15 Temmuz hain darbe kalkışması akabinde yaşananları bir anda düğmeye basılmışcasına, son çıkan KHK sonrası itibarsızlaştırmaya çalışılması... Malum maddeyi bilinçaltlarında yaşayan kendilerince kurdukları senaryolara göre temelsizce yorumlayan ve bunu topluma bir korku olarak yaymaya çalışan “koalisyon” kurmuş, operasyon çocukları ile karşı karşıya geldik. Bu algının içerisine bizden sandığımız ve yıllarca saygı duyduğumuz ancak az çok tahmin edebildiğimiz kişilerin katılması da olayın diğer vehamet boyutu. Bir yönü ile herkesin iç yüzünün ortaya çıkması açısından süreç değerli diyebiliriz ancak bu kadar biat etmiş kişinin var olduğunu görmekte diğer taraftan çok üzücü Maalesef....

Türkiye tarihinde hiç olmadığı kadar kritik bir dönemden geçiyor ve dış saldırıların yanında bu “Operasyon Çocukları”nın da açtığı cephe mücadeleyi zorlaştırıyor. Ancak bu millet imanı ve dirayeti ile içimizde ki bu biat etmişlere rağmen her türlü zorluğu aşacak ve asla teslim olmayacak bir millet. Bunu geçmişinde onlarca kez ispat etmiş ve tarihi kahramanlıklarla dolu olan bu millet yine/yeniden aynı dirayet ile bağımsızlığını asla sulta altına vermeyecektir.

Bu ülke hiç bir düşmana yenilmeyeceği gibi içimize yuvalanmışlara da yenilmeyecek, her zorlukla ve her saldırı ile kaderin üzerinde de bir kader olduğuna iman duygusuyla ümütsizliğe düşmeden mücadele edecektir. “Operasyon Çocukları” kaybedecek millet kazanacaktır.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI