Bugun...


Orhan ATAK


Facebookta Paylaş

BİRLİK RUHU
Tarih: 17-07-2018 17:09:00 Güncelleme: 17-07-2018 17:09:00


15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılına kısa bir süre kala çok önemli gelişmelere tanıklık ettik. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine resmen geçmiş oldu. Birçok yeni farklılıkla tanıştı. İlk defa kabine meclis içerisinden değil dışarıdan oluşturularak kuvvetler ayrılığının daha da güçlendiği bir sürece başlanmış oldu. Oluşturulan kabine de siyaset değil liyakat ağır bastı ve konularında uzmanlıkları tartışılmayacak isimlerden müteşekkil bir kabine ortaya konuldu. Bunlar yeni sistemin bizlere sunduğu ilk güzellikler diyebiliriz. Bundan sonra ise bürokratik oligarşinin minimize edildiği, hantal devlet yapısının yerini, hızlı, hedef odaklı, icraata dönük bir yapının aldığı güzel bir dönem göreceğiz.

Yeni sistemin artıları sadece bunlarla da bitmeyecek şüphesiz. İcraat makamları ilk adımlarını attığında gelişen ve büyüyen Büyük Türkiye’yi herkes fark etmeye başlayacak. 

Bu günlere gelene kadar Türkiye çok önemli badireler atlattı. 7 Şubat MİT Krizi, 17/25 Aralık Kumpası, Gezi Süreci vs. Bu aziz millet gerek içeriden gerekse dışarıdan kurulan tüm kumpaslara rağmen, içimizde, sınır ötemizde yuvalanan tüm terör örgütlerine rağmen asla yılmadı, mücadelesinden geri adım atmadı ve iktidarını korudu. Hem de bunu kazanımlarını arttırarak, yenileyerek, hedeflerinden asla taviz vermeden, yeni bir sistemle taçlandırarak gerçekleştirdi. Büyük Türkiye idealine dönük olarak her gün yeni bir tuğla koydu ve koymaya da devam ediyor.
Üçüncü yılına gireceğimiz 15 Temmuz’da oluşan birlik ruhu ise Yenikapı’ya zoraki gelenler dışında yaşamaya devam etti, ediyor. 24 Haziran bu ruhun zaferiydi ve bu ruh halkasını sürekli genişleterek devam edecek. 15 Temmuz ruhu sadece hain terör örgütü FETÖ’ye karşı oluşmuş bir ruh değil, içimizden dışımızdan milletin iktidarına, milletin iradesine kastetmiş, kastetme niyetinde olan tüm terör örgütlerine, tüm unsurlarına karşı oluşmuş bir birliktelik ruhu. Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz hain kalkışmasının akabinde Külliye bahçesinde yaptığı konuşmada dillendirdiği “topunuz gelin” sözü aslında bu ruhun özeti niteliğinde. PKK, PYD, YPG, DHKPC, FETÖ vs. bu millet tüm fitnelere karşı tek vücut oldu ve bu birlikteliği asla bozamayacaklar.

Ne milletin iradesine saygısızlık yaparak milletin meclisinde milletin marşını okumayanlar, ne milletin meclisinde milletin iradesini yok sayarak milletin adamına (iç tüzükte yazmasına rağmen) ayağa kalkmayanlar, ne sürekli olarak bu milletin kararlarını, tercihlerini aşağılayanlar bu aziz milleti yolundan, istikametinden çeviremeyecek, kazanımlarımızı geriye döndüremeyecek. Bu millet kararlı, azimli, bağımsızlık aşığı, iradesine her pahayı ödeme ön kabulü ile kayıtsız şartsız sahip çıkmasını bilen özel bir millettir. Kurtuluş Savaşı, Çanakkale bunun ispatıdır. 15 Temmuz bunun yakın tarihteki ispatıdır. 

Birlik ve dirlik ile; önce 2023, sonra bizler görmesek de evlatlarımız için 2053, 2071 hedeflerine doğru gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Herkes kendisine düşeni yapacak. Kimisine bir oy düşüyor, kimisine dua etmek, kimisine gece gündüz çalışmak…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
YUKARI