Bugun...


Furkan Kaan TÜYLÜ


Facebookta Paylaş

Karanlık Tarafın Sözde Güneş’i, İYİ’likten Maraz Doğar!
Tarih: 15-12-2017 09:41:00 Güncelleme: 15-12-2017 11:45:00


 İyi Parti’nin kuruluş öyküsünü az çok hepimiz biliyoruz.   CHP-HDP ve MHP üçlüsüyle kaos koalisyonu kurmak isteyen Fetullah Gülen, MHP'yi ele geçirmek için Akşener, kozunu oynadı.Hükümetin başarılı bir şekilde yürüttüğü PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlara destek veren ve ülke menfaatlerinde milli duruş sergileyen Bahçeli'den rahatsız olan FETÖ, kurultay oyunuyla Bahçeli'yi devirmek için düğmeye bastı.FETÖ'nün tüm finans kaynaklarının kurutulmasıyla da ağır darbe yiyen örgüt son bir çırpınış ihtiyacı hissetti ve siyasi figür olarak MHP içerisinden satılmış bir isim muhtaciyetini; Akşener ile giderdi. Yargı kumpasıyla MHP'yi kurultaya götüren FETÖ, Meral Akşener'i MHP'nin başına getirerek partiyi kendi isteğine göre yönetmek istiyordu. Ardından Pensilvanya’dan gelen talimat ile parti kurma planları başladı. Akşener’in 15 Temmuzdan önce ‘Ben Başbakan Olacağım’ sözlerini hatırlarsınız bu  amaçla toplumun her kesimine hitap etmek gerekmekteydi ,bu hayal doğrultusunda Merkez Demokrat Parti adıyla anılacaktı bu parti. Pensilvanya’dan gelen ikinci bir talimat ile, MHP Mualifi olarak anılan isimlerin kurultay hamlesinden sonra kendilerine yakın isimlerin lav edildiği ve  MHP’nin ülke menfaatleri ve devletçilik anlayışına karşı dik duruşundan ötürü milleyetçi kanattan bir ortaklığın bulunmadığı, yeni kurulacak partinin , toplumu ötekileştirmek adına HDP düşüncesi gibi özellikle aşırı milliyetçilik akımının devamı olunmalıydı.Talimat doğrultusunda Kayı boyunun sembolünden yola çıkarak milliyetçi semboller ile İYİ PARTİ diye adlandırılması emredildi. Kuruluşun siyaset değil sözcülük yapmaya başladılar ki bulundukları söylemlerin aidiyetini kim veya kimlere olduğu besbelli ortada.

  İyi Parti (İP) merkez teşkilatını kurup, taşra teşkilatlarını kurmaya başladı. Şimdi İP’in kurucu kurulundaki göze batan birkaç isim ve söylemlerini inceleyelim.

  Meral AKŞENER, neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır. Fetö elebaşı meczup fethullah, Akşener’e sahip çıkın diye bağıra bağıra kendini yırtmıştı. Parti tanıtımını yaptığı toplantıdan önce büyük bir skandala imza atmıştı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün beyin yıkama merkezi Yamanlar Koleji’nde çekilmiş öğrenci fotoğrafını sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştı. Akşener, FETÖ’nün ilk açtığı okullardan biri olan Yamanlar Koleji fotoğrafının üzerine de “Kız çocuklarımızın büyük hayaller kurabildiği, umut dolu bir ülke düşlüyorum” yorumunu yaptı

  Umut Barış ERDOĞAN, giren Genelkurmay Başkanlığı'ndaki savaş durumunda neler yapılacağı, gizli cephaneliklerin yeri gibi çok sayıda önemli bilgilerin yer aldığı Kozmik Odaya giren, Fetullahçı Terör Örgütü'nün " Bu arkadaşa her türlü güvenebiliriz... Umut Barış E.'nin kritik vakalara yönlendirilmesi fazla duyurulmaması lazım... İlgili arkadaşlara kriptolu telefon verilmesi. (Umut Barış E. ACİL) 18 adet böcek alalım" dediği Eski TÜBİTAK Siber Güvenlik uzmanı  İP’in kurucularından olduğu bildirildi.

 Ali TÜRKŞEN, TSK kökenli olan bu isim Eski SAT komandosu, Türkiye'nin kalbi TBMM'yi bombalayan FETÖ için 'birinin şahsi meselesi' yorumunda bulundu twitter hesabından skandal bir paylaşımda bulunarak FETÖ'nün milli mesele olmadığını iddia etti. 

  Fetöcü Emre Uslu’nun sözcülüğüne soyunan Nuri OKUTAN’da kurucular listesinde. İP’li Milletvekili Nuri Okutan, Zarrrab'ın İran ajanı olduğunu iddia etti. Fetö firarisi Emre Uslu bu söylemi defalarca kullanmıştı, İP’lilerin yaptığı açıklamadan sonra Uslu sosyal medyada açıklamya methiyeler dizdi.

 

  İsmail OK, FETÖ’den aranan ve halen kaçak durumdaki Balıkesir İmamı İzzet Bilir’le diyaloğunun yanı sıra seçimlerde cemaat yapısından aldığı desteğin irdelendiği İsmail Ok’un bir gazeteciye attığı mesaj ,kendini fetö örgütünün belediyeler baş imamı olduğunu itiraf etti.

  Durmuş YILMAZ, sadece fetö iltisaklı değil. Aynı zamanda Yahudi Irkının üstünlüğünü Dünyaya kabul ettirmek için kurulan Masonik bir örgütlenme olan CFR'nin de üyesi. Sabahattin Önkibar, yeni kitabı "Mehdi'nin Darbesi"nde 15 Temmuz kalkışmasının başarılı olması durumunda Türkiye'yi yönetecek isimlerin içine Maliye Bakanı olarak anılmakta.

  Altun ÇIRAY , CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray da bir başka model. Munis görünümlü, kibarlıktan kırılacak tavırlı Çıray’ın üzerini şal gibi örttüğü şeytanı çok hafif bir dürtmeyle çıkarıverdi ortaya. Hem de pisliğin 50 tonuna bulaşmış olarak. 15 Temmuz’dan sonra ‘kontrollü darbe’ planını ortaya koyanda, Geçmiş yıllarda Washington’da yapılan bir kahvaltı programında fetöcü isimlerle istişarede bulunan da ‘’Daha biz bu ülkeye  Önder Apo'nun heykellerini dikeceğiz’’ ve ‘’Kürdistan'ı kuracağı’’ diyen PKK'lı Selahattin Demirtaş için ‘’Demirtaş'ın bu ülkenin birliği bütünlüğü, demokrasisi, özgürlüğü ve insanımızın kardeşliği için düşüncelerini dikkatle dinleyeceğim’’ diyen de Aytun Çıray, Terör Sevicidir ve buram buram FETÖ'cülük kokmaktadır. Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı katledenlerle röportaj yapıp başlığını “Devlet bizi buna mecbur bıraktı” diye atan bir karakter yoksunundan daha ne beklenir. Aytun Çıray’ın kimin çırası olduğuna dair ayrı bir köşe ayırmalıyız bu isimin hareketlerini ne kadar özetlesekte kısaca değinilmesini yeterli görmüyorum.

  İP’li Ali LAPANTA, Emekli Korgeneral Lapanta'nın adı 25 Mart 2009'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden dönemin BBP Genel Başkanı Muhsin Yazcıoğlu'nun dosyasında geçiyor. O zaman Tuğgeneral rütbesiyle Adana Jandarma Bölge Komutanı olan Ali Lapanta, kendi isteğiyle Adana'dan Kahramanmaraş'a giderek arama kurtarma çalışmalarına katılmakla ve çalışmaları engelleyerek enkaza geç ulaşılması ve helikopterdekilerin ölmesinden sorumlu tutuluyor.

  Koray AYDIN, Eski MHP’li Koray Aydın, geçtiğimiz yıl katıldığı bir televizyon programında açık açık “Meral Akşener’i FETÖ’nün desteklediği kesindir” demişti. Koray Aydın da tuhaf bir şekilde, Akşener’in kurduğu partide yerini aldı.

  Aydın TÜMEN. 17 Aralık darbe girişiminden hemen sonra kurulan ‘Merkez Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı olan Tümen,  FETÖ’nün ilk parti denemesi tutmayınca DSP’nin liderliğine soyundu. Bu da olmayınca Meral Akşener’in partisine katıldı.

  Ali Dinçer ÇOLAK, savcılıkta yürütülen soruşturmalara değinmek istemiyorum. Ali Dinçer’in Ankara’da fetö soruşturması kapsamında gözaltına alındığını belirtmek yeterli olacaktır.

  Musavvat DERVİŞOĞLU, azmettirme suçunun ete kemiğe bürünmüş hali. Susurluk olayını hatırlarız. Kocaeli'nin yeraltı dünyasının meşhur ismi Hadi Özcan'ın TBMM Susurluk komisyonundaki ifadesinde Musavvat Dervişoğlu’nun azmettirme yönünü özellikle belirmişti.

 

  İP’in kurucu kurulunda bu isimler gibi fetö iltisaklı, tabiri caiz ise karanlık işlere bulaşmış ayrıca soruşturması devam eden oldukça fazla isimler mevcut. Maklubeden bozma güneş ile sözde aydınlatmayı planladıkları Türkiye’yi gece karanlığına itme çalışmalarına ve söylemlerine çoktan başladılar. 15 Temmuz gecesi darbe yapmaya çalışan bir meczup gibi milleti hesaba katmamışlar yine, milletin tokatını yemeden akıllanmayacaklar. Taşra teşkilatlarında ki isimleri hepimiz yaşadığımız illerde duyuyoruz onlar ayrı bir hegomanya, kurucu kurulu bu kadar karanlık olan yapının iyilikle alınması komik.

(İYİ Parti) İP’ne nize gerek sizin.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI