Bugun...


Furkan Kaan TÜYLÜ


Facebookta Paylaş

Ah Muhasebeci Ah…
Tarih: 02-02-2018 10:31:00 Güncelleme: 02-02-2018 11:39:00


 Ne yazık ki siyasetin gündemi bu aralar bir yalancı çobanın korkaklığını işkembe-i kübra yardımıyla cesur devletçi edayla anlatarak, Zeytin Dalı Harekatında kahraman ordumuzun Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) ile beraber hareket etmesiyle ilgili konuşmasıyla meşgul ediliyor.

   İlk başta tanıyalım kimmiş bu yalancı muhasebeci? Kendisini ‘’Muhasebeci Kenan’’ olarak tanıtan Şimdinin Milletvekili Öztürk Yılmaz; Eski Türk diplomat, büyükelçi ve siyasetçi 1969, Ardahan doğumlu Dışişleri bakanlığında daire başkanlığı, Egemen BAĞIŞ’ın danışmalığı ve birden fazla konsoloslukta konsolos olarak görev yaptı. 26. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili. CHP Kurultayında PM Üyeliğine seçildi ve akabinde Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

   Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı'nda çalışan kadını taciz ettiği ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, AB Daimi Temsilciliği'nde müsteşar olduğu dönemde temsilcilikte çalışan bir kadını taciz etti ve otel odasına çağırdı. Öztürk'ün eşinin olayı öğrenip Dışişleri Bakanlığı'na gelerek olay çıkarması üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında; Yılmaz'ın telefonundaki mesajları incelendi; gönderdiği mesajlarda bakanlık çalışan kadını tacizi belgelendi ve ardından AB Bakanlığı görevinden kovuldu. Yılmaz'ın, AB Bakanlığı'nda 15 gün gibi kısa sürede görev yaptığı öğrenildi. Yılmaz'ın; kadını taciz etmesi ve otele davet etmesi olayının Egemen Bağış’ ın AB Bakanı, Volkan Bozkır'ın müsteşar olduğu dönemde yaşandığı öğrenildi. Öztürk Yılmaz’ın devlet memuriyetinde şaibe ve soruşturmalar ile müfettişleri oldukça yormuş.

   Gelelim gündemde konuşulanlara…

   Özgür Suriye Ordusu’na terörist dediği için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından sert bir dille eleştirilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Musul Başkonsolosluğunun işgal sürecini anlatacaktı. Devletin en önemli kademelerine kadar gelip devlet terbiyesinden yoksun kalabilecek kadar tıbbiye incelemesine kabil CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, kendisi hakkında linç kampanyası yapıldığını belirterek, hakkında yapılan eleştirilere cevap verirken, kendini kaybeden Yılmaz; "Başkaldırıyorum, alayınıza başkaldırıyorum. Hiç kimse bana hesap soramaz, herkes haddini bilecek. Bu şerefsiz, adi o… çocuklarına rest çekiyorum" dedi. Bu konuşmanın sebebi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Öztürk Yılmaz’a ithafen ‘’korkak’’ sıfatını kullanması. Devletin koskaca bakanı dayanaksız konuşacak değildir ki Antalya’da bulunduğum dönemde Mevlüt Bey’in özünün sözünün bir olduğunu duymuştum.

  

Şimdi ilk olarak Cesur(!) Öztürk Yılmaz’ın yalan iddialarına ve olayın gerçeklerine gelelim.

- YALAN:İçişleri Bakanlığı'ndan talimat verdiler, benim çatışın dememe rağmen 'hayır kesinlikle çatışmayın talimatı' geldi. Alayına başkaldırıyorum. Madem siz devletin itibarını düşünmüyorsunuz, ben hiç düşünmüyorum. Ya beni öldüreceksiniz ya da ben sizin yakanıza yapışacağım.                                                                                                                       

 GERÇEK: Kesinlikle hiç kimse bir tane bile mermi sıkmayacak talimatını vermiş.

-YALAN: Başkonsolos gelsin diyorlar ve beni alıyorlar. Makam odama götürüyorlar kafama makinalı tüfeği dayıyorlar                                                                                            

GERÇEK: CHP milletvekili olan Öztürk Yılmaz DEAŞ'tan korkarak kendini ‘’MUHASEBECİ KENAN’’ olarak tanıtmış. O dönem yanında görev yapan özel harekat polisi Settar Yaşar'ı adres göstermiş. Öztürk Yılmaz ‘’beni kesinlikle bu işe karıştırmıyorsunuz sizin göreviniz beni korumaktır. Bizi korumakla görevlisiniz Ben kamufle oluyorum bu işlere sen bakacaksın’’ demiş.

-YALAN:Beni makam odamdaki bayrağımız ve Atatürk’ün resmi önünde fotoğraf çekmek istiyorlar. Reddediyorum ve yerle yeksan ediyorum,kafama vuruyorlar devirmek istiyorlar,süründürmek istiyorlar ayağa kalkıyorum bahçeye gidiyorum. Kadınlara, çocuklara burdaki insanlara bir şey yaparsanız önce ben öleceğim diyorum.                             

GERÇEK:Bırakın rest çekmeyi; çok korktu,korkudan titriyormuş0.Korkmadığı an yokmuş ki zaten.DEAŞ'ın İngilizce bilen varmı sorusuna asla bildiğini söyleyerek muhattap olmaktan bile korkmuş. Bana kesinlikle beyefendi falan demeyin demiş. Hatta ve hatta DEAŞ'lıların korkusundan battaniyenin altına saklandığı tüm şahitlerce anlatılıyor.

GİZEMLİ TELEFON GÖRÜŞMESİ

   Konsolosluğun tahliye imkanı varken, tam tahliye edilecekken yapılan gizemli bir telefon konuşmasından sonra Öztürk'ün tahliye fikrinden vazgeçtiği iddia edildi. Gizemli telefon görüşmesinin gizemi pek kalmadı gibi görünüyor.

İnceleyeceğiz…

1)MUHASEBECİ KENAN’IN FETÖ İLTİSAKI VAR MI?

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'ın FETÖ iltisakı hakkında skandal bilgiler ortaya çıktı. Türkiye'nin Musul Başkonsolosu'yken 11 Haziran 2014'te DEAŞ tarafından rehin alınan Öztürk Yılmaz'ın bu olaydan günler önce 1 Haziran 2014 tarihinde ABD'nin Kuzey Irak'taki askeri üs alanı içinde yer alan FETÖ ' ye ait Işık Üniversitesi'ne giderek FETÖ yöneticileri ile görüştüğü belirlendi. Ayrıca Yılmaz'ın, FETÖ'nün 'Dışişleri imamı' olarak bilinen Gürcan Balık döneminde Musul'a konsolos atandığı saptandı.

2)ÖZTÜRK YILMAZ’A GEÇMİŞ OLSUN.

   Yılmaz'ın, 20 Eylül 2014'te serbest bırakılmasının ardından ise FETÖ 'nün amiral gazetesi Zaman'da ilginç bir ilan yayımlandı. FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen imzalı ilanda Öztürk Yılmaz için "Geçmiş Olsun" temennisinde bulunuldu. Ayrıca Yılmaz'ın, FETÖ'nün 'Dışişleri imamı' olarak bilinen Gürcan Balık döneminde Musul'a konsolos atandığı saptandı.

3)FETÖ DERGİSİNE RÖPORTAJ VERDİ
FETÖ'nün haftalık yayın organı olan ve KHK ile kapatılan Aksiyon Dergisi'nin; Öztürk Yılmaz'ın CHP'den milletvekili olmasının ardından röportaj yaptığı ortaya çıktı. Yılmaz'ın; 21 Aralık 2015 tarihinde yayımlanan röportajında Türkiye'yi suçlamış ve "IŞİD'le hiçbir ülke yeterince mücadele etmiyor" iddiasında bulunmuştu. Yılmaz, rehin tutulduğu süreçle ilgili ise konuşmadı.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI