Bugun...


Av. Şerif Aydın


Facebookta Paylaş

HAKAN ALBAYRAK CEVAPLASIN BAKALIM!
Tarih: 11-09-2017 17:31:00 Güncelleme: 11-09-2017 17:36:00


İktidarın iç muhalefeti rolünü üstlenen Karargillerin sözcülerinden Hakan Albayrak, 11.09.2017 tarihli köşe yazısında dikkat çeken ve ilgi uyandıran bir yazı kaleme aldı. Albayrak bu yazısında; "Ak Parti'de eskiye özlemin olduğunu, Metal yorgunluğun teşkilatlardan ziyade Erdoğan'da bulunduğunu, Davutoğlu sonrası Dış Politikanın kötüleştiğini, Ali Babacan sonrası Ekonominin geriye gittiğini, Terörle Mücadelede kantarın topuzunun kaçırıldığını, haksız yere tutuklamaların haddinin/hesabının olmadığını, parti içi muhalefetin yakında başkaldıracağını" büyük bir heyecanla dile getirdi. Bu keskin yazının üzerine mal bulmuş mağribi gibi koşuşanları ibretle gözlemlemekteyiz.  Acaba burdan bize "Ekmek" çıkar mı diye ellerini ovuşturanların da sevinç naraları, yazılı ve sosyal medyada yankılanmakta...  
Bu ilginç ve zamanlaması manidar yazının değerlendirmesine geçmeden önce bir durum tespiti yapma ihtiyacı oluşuyor. Fetö ile mücadelenin sağlıklı yürümediği, bazı mağduriyetlerin yaşanmakta olduğu, Teşkilatlardaki "metal yorgunluk" durumuna karşı sağlıklı bir tedavinin henüz yapılamadığı, Kavurmacı benzeri hadiselerle toplumda kötü bir algı oluştuğu, hantal ve işlevsiz bir partiye bürünüldüğü, idealistliğin ve liyakatliğin geri planlarda kaldığı düşünceleri; olaylara yapıcı bir şekilde yaklaşan sağduyulu herkesin ortak kaygıları haline gelmiş durumda. Bu ülkeyi seven, Vatanın birliği ve dirliği için endişe duyan herkesin bu kaygıları taşımasınında gerektiğine inanmaktayım. Fakat; bütün bunların sebebini Erdoğan'a bağlayıp, çözümü de Erdoğan'ın değişiminde/dönüşümünde arayan bu zihniyet, hastalıklıdır ve tedaviye muhtaçtır.  Karargillerin unutmak istedikleri bir hususu hatırlatmakta fayda var. Başbakanların, Bakanların, Vekillerin, İl Başkanlarının tabiri caizse biri gider diğeri gelir. Sistem ve düzen bir şekilde devam eder. Ancak Alem-i İslamın umudu olan bu hareketin liderliğini aynı düzeyde sürdürebilecek ikinci bir isim bu coğrafyada henüz yok.  Bu Ülkede şu an için yeri doldurulamayacak tek kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu gerçeğin birilerinin kafasına vurula vurula öğretildiği dönemleri yaşamaktayız. Bu minvalde, Ülkemizin, siyasi, ekonomik ve toplumsal anlamda çok hayati süreçlerden geçmekte olduğu, bu uzun süreç tünelinin de 2020'li yıllara taşınacağına ilişkin verilerle karşı karşıyayız. Durum böyle olunca, sözde Ak Partili özde ise siyasi mülahazalarını şahıslara indirgeyen zihniyetin sözcülüğü rolüne soyunan yazı sahibinin cevaplaması gereken soruları sıralamak kaçınılmaz oluyor.
1- Mevcut OHAL şartlarında Bu Ülkenin seçilmiş meşru Cumhurbaşkanını diktatörlükle suçlayabilme cesaretini nereden alıyorsunuz?
2- Yazdığınız yazılar ile Chp/Fetö/Bnd ittifakının değirmenine su taşıdığınızın farkında mısınız?
3- Ak Parti ve Erdoğan'la ilgili eleştirilerinizin Başbakan değişiminden sonra başlaması tesadüf mü?
4- Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) üzerinden son günlerdeki tartışmalar yaşanırken, Terörle Mücadelenin dozundan neden bu kadar rahatsızsınız?
5- Sonuçlanan yargılamalar hala çok az iken Yapılan tutuklamaların çok büyük kısmının haksız olduğu yargısına nasıl varıyorsunuz?
6- "Homurtu şeklindeki tepkilerini, kuvveden fiile çıkartacak" şahısların olmayan yüreğinin sözcülüğünü gerçekten iyiniyetle mi yapmaktasınız? 
Evet bu sorulara Hakan Albayrak'ın veya başka bir Karargiller üyesinin vereceği/verebileceği cevapları bekleyip göreceğiz bakalım.
Ve son olarak; hepsini toplasan Hayrünnisa Hanım'ın cesareti kadar edemeyecek korkaklar topluluğundan bu Ülkeye de bu davaya da alternatif çıkacağına inanacak kişinin durumunu, "Aç Tavuk" ile tanımlamak sanırım hafif kalacak...
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR
YUKARI