Bugun...


Av. Furkan Kaan Tüylü


Facebookta Paylaş

Çok Şımardık…
Tarih: 08-09-2019 18:25:00 Güncelleme: 08-09-2019 18:25:00


Bu Yazının sözü:

 '' İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tekrar başıma yürürüm. (Şehit Muhsin Yazıcıoğlu) ''

 

Önceki yazımızda bahsetmiştik; hedefler, gayeler vardı. Hedefler sağlandı. Sağlık reformları, sanayi reformları, savunma reformları, savunma sanayine verilen önem, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için yapılan kampanya ve teşvikler (belirli çevreye) ile devam ederken yargı reformu ile biraz sendeledik nitekim yargı reformu konusunda beklenti karşılanmadı.

 

Eğri oturup doğru konuşalım mı? Ne yazık ki çağın sorunlarının bir kısmında imzamız kalan kısmında da imza kalemlerimizden damlayan bir damla mürekkep illaki var.

 

Çok şımardık; herşey yolunda gittikçe tabiri caiz ise halk bizi poh pohladıkça, '' alternatif yok kardeşim'' dedikçe şımardık. Aslen hizmet etmekti gayemiz, bahsetmiştik. Hizmetler zirveye eriştikçe zirveyi kazanamayanlar ile yol yürüdük. Koltuk sevdası ile yanıp tutuşanların' 'yalakalık' 'nitelikli projelerini alkışladık hanımefendinin hatrına.. Koltuk verdik insanlara, vatana hizmet etsin diye(!) Koltuk yetmedi cüzdan istedi içi haketmediği ile dolu cüzdanlar hayal edildi. Aldıkça da doymadı zatı muhteremler.

 

' Sıcak ekmek' betimlemem vardır benim, her panelde anlatırım anlamak isteyenlere.. Sıcak pide almaya gidersiniz, elinizi yakacak kadar sıcak ve mis gibi kokan ekmeği alırsınız. Küçücük bir parça kopardıktan sonra arkası gelir.. Eve girdiğinizde bir bakarsınız ki Ekmek kaybolmuş, sıcak ekmeğin nasıl bittiği anlaşılmaz. Haram ve ihale sevdası böyledir kardeşim. Başladıkça devamı gelir. Şimdiki belediyeler gibi.. A partisi de aynı B partisi de. A vekil de B vekil de, şu meclis üyesi de bu meclis üyesi de aynı dertte.. Bir bakmışsın canalarlaşmışlar.. İki kişiden biri canavar artık. Allah islah etsin.

 

Sayılı değerlerimizden biri '' ANNE ''

 

Yazıp yazmamakta kararsız kaldım. Adli sicilim şimdilik temiz çok şükür.

Gündemde feryat eden Anneler var. Anne kutsaldır. Annenin duyguları siyasi malzeme olmamalı.

 

Hatırlayın; Cumartesi Anneleri vardı. Bu anneler kendi görüşleri doğrultusunda hareket eden evlatları için meydanlarda feryat ettiler. Anne çocuğunu yargılamaz, temizdir evladı. Anne feryat ederken yüreğinden eder bedduasını alanda iflah olmaz. Şimdi de Hdp binası önünde bekleyen anneler gündemde.. Evlatlarının bebek katili eli kanlı terör örgütüne gönderildiğini bilen ve evlatlarını kurtarmak isteyen anneler… Cumartesi anneleri gib bu annelerimizin de tek amacı '' evlatları için yaşamak' Gündeme gelen bu feryattan sonra bir çok ulusal kanal canlı yayın gerçekleştirdi, sosyal medya ayağa kalktı. Evladı için canını hiçe sayan annelerime selam olsun. Fakat evlerinde oturup bu durumu sorgulamayan her vatandaşa da YAZIKLAR OLSUN..

 

Korkma kardeşim sorgula! En fazla savcılığa davet edilirsin. Adliyeler zaten günlük seyahat rotasına eklendi. Sen sorgula ki farkında olsun sessiz yığınlar. Bu feryatlar malzeme olmasın kimseye!

 

Şimdi soruyorum; Ortada bir iddia var. Anne yalan söylemez. Amaca ortak olmaz. Bu iddialar şüphesiz doğru Nerede bu yetkililer. İddialara karşın soruşturma başlattı mı adalet saraylı sayın savcılar? Başladı ise soruşturma ne durumda? Başlamadı ise neyi bekliyorsun Sayın Savcı? Kanun sana emretmiş kanun sen değilsin millettir. Bitmedi mi adli tatil? Yoksa Bitti de kafa izninde misin?

 

Çözüm belli..

Silkelenip kendimize gelelim. Tek gayemiz, tek ortak paydamız olan Vatanımız, Nazlı Bayrağımız içim bu ELZEM. Sırtlanlardan kurtulmalıyız! Emin adımlarla 2023 e yürümeliyiz. 2023 belli bir kişinin makamın hedefi değildir. Duruma göre onsuzda olur hedefler.. 2023 Türk Milletinin Hedefidir. Başka vatan yok! Vallahi, Billahi, Tallahi kapısını itebileceğimiz dostumuz yok! Yer ve Gökü Yaradana Allah'a yemin olsun ki bizim birden başka dostumuz yok. RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN.

 

NOT: ** Bir sonraki yazımızda Ergenekon sürecini hatırlayacağız. **

 

Selametle…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR
YUKARI