Bugun...


Ahmet AY


Facebookta Paylaş

İLELEBET SÜRECEK SAVAŞ
Tarih: 24-09-2017 13:05:00 Güncelleme: 24-09-2017 13:05:00


 Hicretin 1439. yılını idrak ediyoruz.

Resul-i Ekrem sav Mekke’deki müşriklerin zulmünden, ileri gelenleriyle anlaştığı Medine’ye hicret etti. 

Aradan bir buçuk asır geçse de ta o günden Yahudi ve Hristiyanların Müslümanlara besledikleri kin ve düşmanlık artarak devam ediyor. Öyle ki artık ‘Batı'nın İslama ve Müslüman’a olan düşmanlığı vahşet boyutlarını da aşmış bulunuyor.

Batı dediğimiz zaman coğrafi olarak batımızı ve Avrupa ve ötesini kast ettiğimizi biliyorsunuz. Ama aynı zamanda Batı bir medeniyetin adıdır. Bu medeniyet her medeniyet için geçerli olan coğrafyasından, kültüründen, teolojisinden ayrı düşünülemez.

İşte bu Batı, kendi dışında kalan 'Doğulu' toplumları sömürmek için sekülerleştirdiği, profanlaştırdığı kendilerinden olmayanlara zulmediyor. Yoksa Batı son yıllarda Afganistan’a, Irak’a, Suriye’ye kısacası İslam dünyasına ve dolayısıyla bize bu kadar düşmanca davranır mıydı?

Nedir Batı'nın inancı ki bundan destek görerek düşmanlık besliyor?

Hıristiyan teolojisinde bizim sahip olduğumuz İslam inancı gibi merkezinde insan, insanın merkezinde de Allah bulunan tevhid eksenli dünya/hayat yoktur. Bu Batı öyle kaypak ki bütün ilkelerini petrolü daha rahat elde etmek için çiğnemekten geri durmaz.

Batı'nın bu tutumunu Türkiye'nin yeniden şahlanış sürecinde net görebiliyoruz. Eskiden Türkiye hükümetlerinin söylediği aykırı sözler Batı'nın çok da ilgisini çekmiyordu, çünkü içerdeki elemanları ile hükümetleri 'ikna' etmeyi başarıyorlardı. Ama ne zaman ki Türkiye IMF'yle yeniden borç anlaşması imzalamadı (2008) ve IMF'ye on yıllardan beri devam ede gelen 'kalıtsal' borcunu bitirip üstelik bir de IMF'ye borç verme teklifinde bulundu,  Batı için 'Türkiye'ye ayar verme' süreci de başladı. Bir bu olsa, belki saldırı bu kadar ağır olmayabilirdi.

Asırlardır Batı’nın ‘medeni ve uygar dünyası’ tarafından talan edilen Afrika ülkelerine Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’si milyar dolarları bulan hizmetler götürdü. ABD olsun, İngilizler-Fransızlar-Almanlar olsun sömürdükleri ülkelere Türkiye’nin bu yardımını kabullenemedi. 

İşte Batı için artık Türkiye haddini çok aşmış oldu! Haddini aşan Türkiye diğer ülkelere, başta da İslam ülkelerine özgürlük modeli oluşturuyordu. Tabi, bu haliyle Türkiye,  'denize dağılan petrol gibi' çevreye zarar vermeye başlıyordu!

Üstelik, 

Türkiye'de vesayeti gerileten Ak Parti aynı zamanda vatandaşın iradesini esas aldı. Bu, Batı'nın emellerine zarar veren en önemli durumdu. Batı için bu 'Türkiye çok olmuş!' Ve bu işleri çeviren Türkiye'ye ders verilmeliydi. 

Bu sebeple "28 Şubat'tan itibaren bütün darbe teşebbüslerinde yer almış kadrolar bu olaylarda yerlerini alıyor. CNN, BBC, Alman dernekleri, Routers, Amerikalı Neo-Con kuruluşların ve İsraillilerin hepsinin Erdoğan'a karşı bir hınçları olduğu" için kandırılıp insanlıktan fırlamışlarla işe başlayacaklardı. 

Zamanı geldi, terörle saldırdılar.

Zamanı geldi FETÖ’lerini saldılar.

Defettik, durmadık, yürümeye devam ediyoruz.

Durmayacağız, korkmayacağız, daha güçlü, daha adil, hakkaniyete daha uygun bir Türkiye için yürüyeceğiz.

Bize gâvurane saldırıları bundandır;

Alıştıkları Türkiye, rahatlıkla sevk ve idare ettikleri Türkiye idi. Batı “tak der"di, birileri de “şak yapar"dı. Ancak şimdi “tak-şak” değil, şimdi "halk ister iktidar yapar" dönemindeyiz, kabul edemedikleri budur.

Sözün özü:

Yabancıların yönettikleri Türkiye yok artık,

Kendine yabancı Türkiye yok, anlasanız iyi olur.

Yoksa ilelebet savaş deseniz de yılmayız.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR
YUKARI