Bugun...Uzmanlar uyardı: Tatilde ve bayramda sahte paraya dikkat!

Tarih: 22-05-2019 12:04:22 + -


Tüketici örgütlerinin temsilcileri, bayramların ve yaz sezonunun yaklaşmasıyla kalpazanların turizm bölgeleri ve kalabalık alışveriş ortamlarında aktif olduğunu belirterek vatandaşlara bu konuda dikkatli olması çağrısında bulundu.


Uzmanlar uyardı: Tatilde ve bayramda sahte paraya dikkat!

Yaz sezonu ve bayramların yaklaşmasıyla kalpazanların özellikle turizm bölgeleri ve kalabalık alışveriş ortamlarında aktif olduğunu belirten tüketici örgütlerinin temsilcileri, vatandaşlara bu konuda dikkatli olması çağrısında bulunuyor

50 TL, 100 TL ve 200 TL değerindeki büyük banknotlar

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Levent Küçük, "Yaz sezonu ve bayramların yaklaşmasıyla kalpazanların özellikle turizm bölgeleri ve kalabalık alışveriş ortamlarında aktif olduğunu belirten tüketici örgütlerinin temsilcileri, vatandaşlara bu konuda dikkatli olması çağrısında bulunuyor. Vatandaşlarımız, hepsini olmasa bile özellikle 50 TL, 100 TL ve 200 TL değerindeki büyük banknotları mutlaka kontrol etmeli" dedi.

Parayı almadan mutlaka inceleyin

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı Emergen ise, "Tüketiciler, yaz mevsiminde ve bayramlarda aceleden, tatil rehavetinden veya sıcağın yol açtığı dikkatsizlikten sahte paraları fark edemeyebiliyor. Mağdur olmamak için özellikle şüphelenilen para alınmadan önce mutlaka incelenmeli. Sahte parayı anlamanın en kolay yollarından biri banknotun kağıt kalitesidir" açıklamasında bulundu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI