Bugun...Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür!

Tarih: 06-11-2018 11:43:23 + -


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "Türkiye Cumhuriyeti, kucaklaşmanın devletidir. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür" dedi.


Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM Grup Toplantısı'nda partililere hitap etti ve gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. 10 Kasım sebebiyle konuşmasının ilk bölümünü Atatürk'e ayıran Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti her türlü bozguncu fikre rağmen ayaktadır 29 Ekim 1923’ün 95. yılında 200 milyon yolcu kapasiteli yeni İstanbul Havalimanı'nın devreye girmesiyle gurur duyduk.

Bilinsin ki Türkiye Cumhuriyeti kavuşmanın adresi kardeşliğin ahlakıdır. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür. Bu hafta sonu karşılayacağımız 10 Kasım’da Aziz Atatürk’ün aramızdan ayrılışını yad edeceğiz.

Onun mizacında karamsarlık yoktur. Anadolu’yu düşman postallarından temizleyip Türk milletini yüksek hedeflere yöneltmiştir. Atatürk zorluğu yenmiş zorbalara direnmiştir. İmanın işgali def edeceğini bir kez daha göstermiştir. Atatürk Türk milletinin ortak değeridir. Türkiye’nin iftiharıdır. Atatürk demek "ne mutlu Türküm diyene" sözüne sadakattir" şeklinde konuştu.

"Böyle bir zamanda fabrikalar niye yanar?"

Son dönemde yaşanan fabrika yangınları ve enflasyona dikkat çeken MHP lideri, "Üstesinden gelmemiz gereken ağır sorunlar vardır. Asayiş ve adalette sorunlar birikmiştir, sokaklar huzursuz ve insanımız kaygılıdır. Geleceğimiz belirsizdir. Maalesef her yerde kavga hakimdir. Tokalaşmak yerine sıkılı yumruklarla pozisyon alanlar toplumsal barışa kastedenlerdir. Bunlar gittikçe kalabalıklaşmaktadır. Bu tablo endişe vericidir.

Şiddet haberleri sıradanlaşmıştır. Türkiye toplumsal ve sosyal bunalımın kıyısındadır. Ekonomik sıkıntılar da tüm insanları tehdit etmektedir. Fabrika yangınları soru işaretleri barındırmaktadır. Böyle bir zamanda fabrikalar niye yanar? Kimse aklımızla alay etmesin. Sosyal ve ekonomik yıkıma hizmet etmektir fabrika yakmak. Kur savaşından ağır hasar aldık ama memleket bizimdir. Ekonomideki derin yaraları iyileştirmek milli bekamızın gereğidir." ifadelerini kullandı.

"Döviz artınca fiyatları şişirenler, döviz gerilediğinde neden aynı tavrı göstermiyorlar?"

Enflasyon rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve dövizdeki artış sebebiyle fiyatlarda kurnazlık yapanlara seslenen Devlet Bahçeli, "Enflasyon rakamları ortada, değerlendirildi takamlar. Bir gerçek vardır ki bu canavar başını çoktan kaldırmıştır. Son 15 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştır enflasyon. Anlaşılan yüzde 10'luk fiyat indirimlerini etkisi sınırlı olmuştur. KDV ve ÖTV indirimlerinin sonucunu da kısa sürede göreceğiz... Kurdaki gerilim hafiflemekte, Türk lirası değer kazanmaktadır. Yanlı ve ısmarlanmış görüşler de seslendirilmektedir. Hevesleri kursaklarında kalacak.

Öğrenmek isteriz ki döviz artınca fiyatları şişirenler döviz gerileyince neden aynı tavrı göstermiyorlar. Kazandıkları her lira haramdır, burunlarından gelecektir. MHP, ekonomik sorunlardan siyasal çıkar elde etmeyi reddeden ahlaka sahiptir. Milletimize tercüman olmak en temel önceliğimiz ve görevimizdir. Doğruları söylemekten, kralı gelse korkmayacağız ve çekinmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

"ABD hem Türkiye'yi idare etmekte hem de YPG'yi korumaktadır"

Terörle mücadelede Türkiye'nin çabalarını 'takdire şayan' olarak yorumlayan Bahçeli, Fırat'ın doğusundaki terörist varlığıyla alakalı, "Terörizmle mücadele gevşemeden sürdürülmeli ve sonuca ulaştırılmalıdır. Şu anki mücadele kararlıdır, takdire şayandır. Bu mücadelenin devamını bekliyoruz, bu Türkiye'nin beka meselesidir. ABD aynı anda hem Türkiye'yi idare etmekte hem de PKK/YPG'yi korumaktadır. Bu samimiyetsizliktir. ABD'nin Türkiye'yi meşgul ederek Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü var etme niyeti açıktır" dedi.

"Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir"

ABD'nin İran yaptırımları ve terör sorununa değinen MHP lideri, "ABD'nin İran'a başlattığı ambargo bu ülkeyi zora sokacaktır, bu süreçten Türkiye'yi muaf tutmasına diyecek bir şeyimiz yoktur.  Terörle masa kurulmaz, aman diyerek tavizler vermekle akan kan durmaz. Terörün bitişi konuşmakla olmaz. Teröristlerle Kürt kökenli kardeşlerimizi eşitlemek şerefsizliktir, buna kimse cüret edemez. Hepimiz Türk milletiyiz" şeklinde partililere seslendi.

"Türkiye'yi dışlayarak Ege ve Akdeniz'de hakimiyet kurulamaz"

Son dönemde Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelerle ilgili ise, "Egemenlik haklarımızla oynamanın ağır bedelleri olacağını çok iyi bilmelidirler. Türkiye'yi dışlayarak Ege ve Akdeniz'de hakimiyet kurulamaz. Tehditvari bir dille konuşulması meşru haklarımızı gölgeleyemez. Olgun tavrımızı ürkeklik görmesinler. Türk milleti korsanlıkların başını ezecek iradeye hala sahiptir" ifadelerini kullandı.

"Irak Türkmenleri yeni hükümette görev bekliyorlar"

Irak'taki seçimlere ilişkin Irak Türkmenleri'ne vurgu yapan Devlet Bahçeli, "Irak Türkmenleri varlık mücadelesini kanları canları pahasına sürdürmektedir. Bildiğiniz gibi 12 Mayıs günü Irak’ta seçimler yapılmıştır. Bu seçimlere 204 parti katılmış katılım oranı ise 44.5 düzeyinde gerçekleşmiştir. Seçimlere şaibe karışmıştır, Kerkük’te kullanılan oylar Süleymaniye’deki sisteme eklenmiştir. Oyların tutulduğu Bağdat’taki depoda kuşku verici bir yangın çıkmış demokratik irade darbelenmiştir. Irak seçimlerinin üzerinden altı ay geçmesine rağmen hükümet henüz kurulamamıştır. Irak Türkmenleri yeni hükümette görev bekliyorlar. Irak Türkmenlerinin sayı ve temsil kabiliyetleri açısında doğru olan budur. Biz Irak Türkmenlerini ön şartsız destekledik. Onların hakları korumak boynumuzun borcudur" dedi.

"Andımızın okunmasını istemek, ezanın Türkçe okunmasına çanak tutmak değildir"

Son dönemde tekrar tartışılmaya başlayan andımız konusuna ilişkin, "Bitmiş tartışmaları yeniden alevlendirmek kimseye fayda sağlamayacaktır. Son günlerde televizyonlarda ve gazete köşelerinde Türklük konuşuluyor. Andımız bahanesiyle ölçüsü kaçan polemikler yaşanıyor. Nedir meseleniz, nereye ulaşmaktır hedefiniz? Türk milleti kimdir sorusuna cevap arayanlar söyleyin bize asıl siz kimsiniz? Kimin ne olduğuyla ilgilenmiyoruz ancak Türk milletini tartışmak, düşmana koz vermek emperyalizme selam yollamaktır. Hiçbir milliyetçi, ülkücü buna razı olmaz. Onu bunu bilmeyiz, işimize bakarız... Sözde aydınlar, içimize sızmış yabancı hayranlarıdır. Türklükte ırk arayan, Türkçülüğü ırkçılıkla aynı gösteren kim varsa tarihi ve devasa bir hatanın tam ortasındadır. Türkçülük ırkçılık değildir. Andımızın okunmasını istemek, ezanın Türkçe okunmasına çanak tutmak değildir" değerlendirmesinde bulundu.

"Bizim sende hakkımız yoktur ama senin bizde hakkın pek çoktur"

Konuşmasını bitirirken Meksika'daki Dünya Kupası'nda ikincilik elde eden Ampute Milli Takımı'nı tebrik eden Bahçeli, "Ampute Milli Takımımızı tebrik ediyor, hepsinin alnından öpüyorum. Penaltı kaçıran takım kaptanı Gazi Osman Çakmak "Türk milleti hakkını helal etsin" demiş. Kahraman kardeşim müsterih ol bizim sende hakkımız yoktur ama senin bizlerde hakkın pek çoktur. Hakkını helal etmesi gereken biri varsa o da sensin ve arkadaşlarındır. Sizin bu millet için yaptığınız fedakarlıkları unutursak kanımız kurusun" ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI