Bugun...Tüm Yurtta 19 Mayıs kutlamaları!

Tarih: 19-05-2019 11:56:36 + -


Milli Mücadele'nin 100. yılı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye'nin her şehrinde büyük bir coşkuyla kutlanıyor.


Tüm Yurtta 19 Mayıs kutlamaları!

19 Mayıs kutlamaları!

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık çalışanlarından oluşan heyet, gençler, sporcular ve öğrenciler düzenlenen törene katıldı.

Anıtkabir'deki Aslanlı Yol'da yürüyüşe geçen heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda durdu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Törenden sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Misak-ı Milli Kulesi'ndeki Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. 

Q3R4TEDGSsds

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin Taksim meydanında yer alan Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlendi. Tören çerçevesinde İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Bağlamaca Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki törene Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, öğretmenler, öğrenciler, parti temsilcileri ve gazi askerler katıldı.

qwrwter556

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Samsun'da Onur Anıtı'na çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşundu bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törene, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve protokol üyeleri katıldı. Törenden sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da ilk adımı attığı yeri temsilen Tütün İskelesi'ndeki programa geçildi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İzmir'de ise Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "19 Mayıs Yol Koşusu"na kaydolan bin 750 sporcunun koşusunun başlama noktası olan Konak iskelesi önünde toplantı. Sporcular saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

q3wtfeg565

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de sporcuların arasındaydı ve koşuya katıldı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI