Bugun...Trafik sigortasında önemli değişiklik! Eylül'de başlıyor..

Tarih: 20-08-2019 16:12:24 + -


Trafik Sigortası Tarife Uygulama Esasları Eylül ayından itibaren değişecek. İkinci el olacak alacak vatandaşlar, daha önce 15 gün satıcının sigortasını kullanabilirken bu durum Eylül ayında bitecek.


Trafik sigortasında önemli değişiklik! Eylül'de başlıyor..

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası yani bilinen adıyla Trafik Sigortasında tarife uygulama esasları Eylül ayı itibari ile değişecek. Artık ikinci el araç alacak olan vatandaşlar, satıcıdan arabayı alır almaz sigorta yaptırmak zorunda kalacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sigortacı Barış Gümüş, daha önce satıcıların 15 günlük sigortalarının kullanıldığı fakat alıcının 15 gün içerisinde sigorta yaptırmadığında yaptığı kaza ve benzeri işlerin satıcının sigortasına yansıdığını ve satıcının daha sonraki araç alışında priminde sıkıntı yaşadığı için düzenleme yapıldığını söyledi. 

Artık, 15 Günlük sigorta trafik sigortası içindeki teminattı. Noter satışından sonra satıcının trafik sigortasını yeni alıcı 15 gün süre ile geçerliyidi. Eylül ayı itibari ile bu 15 günlük kısmı artık geçerli olmayacak. Bundan böyle araç alanlar sigortalarını hemen yaptırabilecek. Önceden kaza yapınca satıcı mağdur oluyordu artık bu olmayacak.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI