Bugun...Şok detay... İBB'nin mazgal temizliği kararını başkan iptal etmiş!

Tarih: 18-08-2019 19:47:02 + -


İstanbul'da yaşanan su baskınlarıyla alakalı şok bir detay ortaya çıktı! İmamoğlu, İSKİ'nin açtığı kanal ve tünel bakım ihalelerini iptal ettirmiş ve iki aydır altyapı bakımı yaptırılmamış, daha önce yapılan bakımların parasıda ödenmemiş! İşte detaylar...


Şok detay... İBB'nin mazgal temizliği kararını başkan iptal etmiş!

İSKİ'nin açtığı kanal ve tünel bakım ihalelerini iptal ettiren, iki aydır altyapı bakımı yaptırmayan, daha önce yapılan bakımların parasını ödemeyen Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'de 'mazgal temizliği' krizi ortaya çıktı.

İmamoğlu ikinci tatilinden döndükten sonra Eminönünde yaşanan felaketten "meteoroloji"yi sorumlu ilan etmişti. Bu suçlamanın ardından Meteorolojiden İBB'ye yanıt olarak, hava tahmin raporlarının devlet kurumlarına ve belediyelere gönderildiği, bu sağanak yağışın sel getireceği hakkındaki tahminin de günlerce önceden İBB'deki ilgili makamlara mail yoluyla iletildiği aktarılmıştı.

Bunun yanında sıkça tartışılan 'mazgal' mevzunda da yeni bilgilere ulaşıldı. İmamoğlu yönetimine geçtiktan sonra, belediyenin her sene düzenli olarak yaptırdığı mazgal ve kirli su gideri temizliğinin ihalesinin İBB'deki en yetkili makam tarafından iptal ettirildiği ortaya çıktı.

İşte o belge...

Bu ihalenin neden iptal edildiği hakkında herhangi bir açıklama İBB cephesinden henüz yapılmazken, sosyal medyada sıkça eleştiri yağmuruna tutuluyor.

Haber Vakti


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI