Bugun...


Ekrem İmamoğlu'nun 'çocuk' yalanı ortaya çıktı!
Tarih: 14-05-2019 12:07:24 Güncelleme: 14-05-2019 12:07:24 + -


CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimler için kullandığı sloganın bir çocukla olan diyaloğundan çıkmadığı, FETÖ'nün 17/25 Aralık kumpasının ardından "Her şey çok güzel olacak" diye tweet attığı ortaya çıktı.

facebook-paylas
Tarih: 14-05-2019 12:07

Ekrem İmamoğlu'nun 'çocuk' yalanı ortaya çıktı!

 

YSK'nın 31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçiminin yenilenmesine karar vermesi ve yeni seçim tarihinin 23 Haziran olarak açıklamasının ardından CHP kanadında kampanyalar başladı. Bunlardan en dikkat çekeni ise CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun çağrısıyla başlayan "Her şey Çok Güzel Olacak" sloganı. İmamoğlu bu sloganın seçim çalışmasında otobüsüne yanaşan bir çocuk tarafından 'Ekrem abi, her şey çok güzel olacak' sözleriyle doğduğunu söyledi. Oysa arşivler İmamoğlu'nu yalanladı.

Akşam'ın haberine göre; İmamoğlu'nun twitter hesabında 29 Aralık 2013 tarihindeki bir paylaşımı bu sloganı FETÖ'cülerin 17/25 Aralık kumpasında kullandığını gösterdi.

Başta Emre Uslu olmak üzere FETÖ'cülerin yargı darbesi öncesi ve sonrası kullanıma soktuğu "Her şey Çok Güzel Olacak" sloganına İmamoğlu'nun "Her şey Çok Güzel Olacak 2014 Beylikdüzü, İstanbul ve Türkiye" destek mesajı attığı ortaya çıktı.

Kıbrıs'ta da 'başkan' imzası skandalı!

Hafta sonu KKTC eski Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın mezarını ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, Anıt Defteri'ne yazdığı metnin altına "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" ibaresiyle imza attı. Aynı olayı henüz mazbatasını almadan Anıtkabir'de gerçekleştiren İmamoğlu'nun bu hareketi tepkiyle karşılandı.

17/25'ten 4 gün sonra FETÖ sloganını paylaşan İmamoğlu, örgütün TV kanalı STV'de şike operasyonlarıyla ilgili yayınlarda yorum yaptı. İmamoğlu'nun FETÖ'nün 'Belediyeler İmamı' Erkan Karaarslan'a ait şirketlere de yüklü ihaleler verdiği ortaya çıkmıştı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI