Bugun...Pentagon’un karanlık Türkiye raporu!

Tarih: 26-02-2018 12:08:01 Güncelleme: 27-02-2018 10:40:01 + -


Pentagon’un düşünce kuruluşu RAND, sitesindeki bir yazıda DEAŞ’ın Türkiye’ye üs kuracağını ve buradan Batı’ya saldıracağı saçmalığına yer verdi. .


Pentagon’un karanlık Türkiye raporu!

Yöneticileri arasında 'nin eski savunma bakanları ve 'in eski direktörlerinin de olduğu ABD'de "'un sivil düşünce kuruluşu" olarak bilinen  düşünce kuruluşunun 16 Şubat 2018 tarihli haberinde Türkiye'ye yönelik uygulanacak yeni karanlık oyunun ipuçları verildi.

TÜRKİYE'Yİ KARALIYORLAR

Akşam'ın haberine göre DEAŞ'ın Suriye ve Irak'taki terör faaliyetlerinin zayıflamasının ardından Türkiye'yi yeni üs olarak belirleyeceği öne sürüldü. Yazıda DEAŞ'lı teröristlerin geçtiğimiz ağustos ayında Avustralya'dan Türkiye'ye getirilmek üzere ileri teknolojiye sahip patlayıcı bir elektronik cihaz siparişi verdikleri, Türkiye'de keşif faaliyetlerine başlayıp yakın zamanda Türkiye'de büyük bir çatışma yaşanabileceği karalaması yapıldı. DEAŞ'ın hem Türkiye'de hem de Türkiye'yi lojistik merkez olarak kullanarak Batı ülkelerine karşı terör faaliyetlerini artıracağı gibi son derece karanlık imaların verildiği yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devletin üst düzey yetkilileri ve emniyet güçlerinin bu tehdidi görmezden geldiği yönünde manipülasyona da yer verildi. ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da gerileceği yönündeki bilgiyle birlikte ABD Savunma Bakanlığı'nın Türkiye hakkındaki planları da yazıda ifşa edilmiş oldu.

Pentagon üst aklı RAND, DEAŞ üzerinden Türkiye'yi iftiralarla karalayıp, alçakça saldırıyor.

GÖLGE KURULUŞ

Merkezi ABD'nin Kaliforniya Eyaleti Santa Monica kentinde bulunan ve "Gölge Pentagon" olarak da bilinen RAND'in "Erdoğan'ın ölümcül kör noktası" başlığıyla verilen yazısında güçlerini iyice yitiren DEAŞ'lı teröristlerin en çok kaçtığı ülkenin Türkiye olduğu, Türkiye'ye yüzlerce DEAŞ'lı teröristin kaçtığı iddia edilerek bu teröristlerin Türk ve yabancı olarak ikiye ayrıldığı, yabancı teröristlerin de ağırlıkla Kafkas, Uygur, Orta Asya Türk devletleri ve Arap ülkelerinden gelenlerden oluştuğu iddiasına yer verildi.

.
Kaynak: TakvimFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI