Bugun...Mudanya Belediyesi Suriyelileri sahilden uzaklaştırdı

Tarih: 08-06-2019 18:58:25 + -


Bursa'nın Mudanya Belediyesi sahillerde bulunan Suriyelileri şikayetler üzerine uzaklaştırdı. Belediye Başkanı'ysa 'İnsanımızın rahatsız edilmesine izin vermem' ifadesinde bulundu.


Mudanya Belediyesi Suriyelileri sahilden uzaklaştırdı

Suriye'deki savaştan kaçan Suriyeliler Türkiye'nin şehirlerinde yaşamaya çalışıyor. Suriyeliler ile Türk vatandaşlar arasında bazen çıkan sorunlara ise emniyet güçlerinin yanı sıra belediyeler de müdahale ediyor.

DSFGFG

Seçimlerin ardından Suriyelilere yardımı kestiğini söyleyen, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan sonra bir hamle de Mudanya Belediye Başkanı'ndan gerçekleşti.

DFDGFHG

Suriyelileri sahilden çıkardı

Mudanya'nın CHP'li Belediye Başkanı olan Hayri Türkyılmaz zabıta ekiplerine talimat verdi ve Suriyelileri uzaklaştırdı. Türkyılmaz konuyla alakalı da basına şunu söyledi:

"Ya bize uyacaklar ya da geldiği gibi ülkelerine geri dönecekler. Kendi insanımızın rahatsız edilmesine izin vermem." açıklamasında bulundu.

DAASFFSD

Diğer bir yandan Belediye Başkanı söz konusu haberleri Twitter'dan da paylaştı:

"Hiç kimsenin başkasını rahatsız etme, özgürlüğünü engelleme durumu yoktur. Çocuklarımız şehit oluyor, analarımız ağlıyorken, ekonomi kötüye gidiyorken zevk sefa içinde yaşamaları ve insanımızı rahatsız etmeleri, bunlara tahammül edemeyiz." yorumunu yaptı.

Mudanya Belediyesi zabıta ekipleri de bölgede nöbet tutuyor ve Suriyelilerin girmesine izin vermiyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YAŞAM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI