Bugun...MSB: Pençe-3 Harekatı başladı..

Tarih: 24-08-2019 09:38:11 + -


MSB: Pençe-3 Harekatı başladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafında Pençe-3 Harekatı başladığı duyuruldu.A+A-Irak kuzeyinde bulunan Sinat-Haftanin bölgesindeki teröristleri ve kullandıkları mağara, sığınakları imha etmek amacıyla 23 Ağustos 2019 tarihinde Pençe-3 Operasyon Planı çerçevesinde yeni bir harekat başlatıldı.


MSB: Pençe-3 Harekatı başladı..

Konuya ilişkin açıklama Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapıldı. 27 Mayıs'ta Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlatılan Pençe Harekatı ve 12 Temmuz'da başlatılan Pençe-2 Harekatı'na ilave olarak 23 Ağustos'ta yeni bir harekat başlatıldığı belirtildi. Harekata Pençe-3 adı verildi.

Gerçekleştirilen operasyonun sınır güvenliğinin sağlanması için Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesinde bulunan teröristlerin kullandıkları mağara ve sığınıkları imha etmek maksadıyla icra edildiği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada operasyonun Hava Kuvvetleri uçakları, Kara Havacılık unsurları, Silahlı insansız hava araçları ve Fırtına obüsleri tarafından desteklendiği vurgulandı.

Pençe-3 harekatının planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği aktardı.

 Konuya ilişkin yazılı açıklama için tıklayınız...

 

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI