Bugun...MHP 'nin 5 yıl şartlı ceza indirim öngören kanun teklifini yasalaşıyormu

Tarih: 20-06-2019 01:05:43 + -


Af yasası ve ceza indirimi ne zaman çıkacak? Vatandaşlar yapılan açıklamaları öğrenmek istiyorlar. Af son dakika haberleri yakından takip ediliyor. MHP, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifini 24 Eylül'de TBMM Başkanlığına sunmuştu. Toplam 8 maddeden oluşan teklifte, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkûmları kapsam dışında tutuldu. Haberimiz içerisinden güncel af açıklamalarını takip edebilirsiniz.


MHP 'nin 5 yıl şartlı  ceza indirim öngören kanun teklifini yasalaşıyormu

MHP, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifini 24 Eylül'de TBMM Başkanlığına sunmuştu. Toplam 8 maddeden oluşan teklifte, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkûmları kapsam dışında tutuldu. 30 Mayıs tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yargı Reformu Stratejisi Programı'nda konu ile ilgili açıklamada bulundu. Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin klasik arabası ile Ankara sokaklarını dolaşırken dinlediği şarkı, af bekleyenlerin umudunu artırdı.

BAHÇELİ'NİN DİNLEDİĞİ ŞARKI AF BEKLEYENLERİ HEYECANLANDIRDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, klasik araba düşkünlüğü bilinirken 23 Haziran İstanbul seçimi öncesi bir kez daha direksiyon başına geçti ve siyasete kısa bir ara verdi. Kendisine ait 1988 model araçla Ankara sokaklarını dolaştı.

Korumalarının da eşlik ettiği gezide müzik dinleyerek stres atan Bahçeli'nin dinlediği müzik ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ünlü sanatçı Ferdi Tayfur'un "Mahkumların Duası" adlı parçayı dinlerken Bahçeli, af bekleyenlerin umudunu arttırdı. Bahçeli'nin klasik arabayla gezdiği videoyu sosyal medya hesaplarından yayınlayan bir çok kişi "cezaevleri affa hazır, hadi inşallah" mesajıyla af düzenlemesi talep etti.

Af son dakika haberleri! 2019 yılında af yasası ve ceza indirimi ne zaman çıkacak"

YARGI REFORMU’NDA AF YASASI YER ALDI MI?

30 Mayıs tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yargı Reformu Stratejisi Programı'nda konuştu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Yargı Reformu Stratejisi Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan açıklamasında, “Tutuklama tedbirlerinin ölçülü olması için adım atıyoruz. Tutuksuz yargılamayı asıl yöntem olarak görüyoruz, tutukluluk tedbirine zorunlu hallerde sağlayacak düzenlemeler yapacağız. İnsan Hakları Eylem Planı'nın ilkini 2014'te hazırlamıştık. Yenisinin hazırlıklarına devam edeceğiz. Hakim ve Savcılar için artık coğrafi teminat istiyoruz. Hakim ve Savcılığa girişteki mülakat ekibini yeniliyoruz.” cümlelerine yer verdi.

MHP’Lİ FETİ YILDIZ’DAN AÇIKLAMA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız af ile ilgili 25 Nisan’da bir açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında, “"Bu beklentinin farkındayız. MHP'nin sayın liderinin mali idareler seçiminden önce bir televizyon programında söylediği gibi MHP teklifleri rafta kalmaz, lafta da kalmaz" cümlesine yer verdi.

 

DEVLET BAHÇELİ'DEN AF AÇIKLAMASI

23 Mart tarihinde bir televizyon kanalında gündeme dair soruları yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz aftan ziyade ceza indirimi olarak kararlılığımızı sürdürüyoruz. Bizde hiçbir düşünce rafta eskimez. Çıkarmak için gayret gösteriyoruz. 360 küsur cezaevi var. Bunlara cevap vermek lazım. Cezaevi şartları çok iyi değil.” dedi.

AF TEKLİFİ NEDİR?

MHP, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifini 24 Eylül'de TBMM Başkanlığına sunmuştu. MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta ile MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan teklif, "Bazı Suçlarla İlgili Ceza Sürelerinden Şartlı İndirim ile Tutuklu ve Hükümlülerin Salıverilmesine Dair Kanun Teklifi" adını taşıyor. Toplam 8 maddeden oluşan teklifte, FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleri ile çocuk istismarı ve kadın cinayetleri mahkûmları kapsam dışında tutuldu.

 

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI