Bugun...MHP lideri Devlet Bahçeli: ‘Başkan Erdoğan düşerse ülke düşer’

Tarih: 11-09-2019 11:01:43 Güncelleme: 12-09-2019 14:39:43 + -


Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yaptığı ziyarete ilişkin kaleme aldığı köşe yazısında, Bahçeli’nin Erdoğan’a verdiği destek ve Meral Akşener-FETÖ ilişkisine dair çarpıcı bilgilere yer verdi.


MHP lideri Devlet Bahçeli: ‘Başkan Erdoğan düşerse ülke düşer’

“Sayın Cumhurbaşkanı'nın düşmesi, milletin devletin düşmesi anlamına geldiği için yanındayım.” Bu sözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ait. Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, bugünkü köşesinde MHP lideri Bahçeli’yle yaptığı görüşmeyi anlattı.

Bahçeli’nin Başkan Erdoğan’a ve AK Parti’ye verdiği destekle ilgili sözlerini aktaran Özışık, MHP liderinin Erdoğan'ı yalnızlığa terk etmek gibi bir düşüncesi olmadığını belirtti. Özışık şunları yazdı:

“Erdoğan’ın düşmesi devletin düşmesi demek”

“Bedeli ne olursa olsun, Erdoğan'ı yalnızlığa terk etmek gibi bir düşüncesi yok MHP liderinin. "Geçmişte AK Parti hakkında ne demişsem arkasındayım ama Erdoğan'ın yalnızlığını ayrı bir yere koyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'nın düşmesi, milletin devletin düşmesi anlamına geldiği için yanındayım" diyor.

“En ufak bir talebimiz olmadı ve olmayacak”

Cumhurbaşkanının elini güçlü kılmak için hiçbir makam talebinde bulunmadıklarını söylüyor. "Bırakın üst makamları, bir üniversiteye hoca atanması, bir yere müdür atanması konusunda dahi Cumhurbaşkanı'na en ufak bir talebimiz olmadı ve olmayacak" diyor.”

MHP lideri Bahçeli’nin Erdoğan'a destek verme kararını 17/25 Aralık sonrası yaşadığı bir olaydan sonra almış olduğunu aktaran Özışık, Bahçeli’nin o anısını şöyle kaleme aldı:

Bahçeli’den FETÖ’cü akademisyene şok cevap

“17/25 Aralık sonrası ziyarete gelen saygın bir akademisyen, sohbetin bir yerinde konuyu FETÖ’ye getirmiş ve "Yakında Türkçe Olimpiyatları düzenleyeceğiz. Sizi de aramızda görmek isteriz" diye teklifte bulunmuş.

Sayın Bahçeli, "MHP içinden birileri ile yan yana gelir misiniz orasını bilemem. Ama Ülkücü Hareket ile bir gün karşı karşıya gelmeniz mukadderdir" cevabı vermiş. Karşısında renkten renge giren akademisyen, "Bu mesajınızı ilgili yerlere iletebilir miyim?" diye sormuş. "Elbette bu mesajı Fetullah Gülen'e de aynen iletebilirsiniz?" diye cevap vermiş.”

Meral Akşener ve FETÖ’den eş zamanlı saldırı

Yaşanan bu olaydan sonra FETÖ, Bahçeli’yi hedef almaya başlamış. Eş zamanlı olarak da Meral Akşener, Bahçeli’ye karşı kazan kaldırarak MHP delegelerinden kurultay için imza toplamaya başlamış. Özışık’ın yazısındaki o bölüm şöyle:

“Bir hafta sonra FETÖ'nün yayın organları Bahçeli'ye yoğun saldırı başlatmış. "MHP'nin başında bir ateist var. Cuma namazına gitmez, ne olduğu belirsiz biri" diye yayınlar başlamış. Bu manşetlerle birlikte Meral Akşener de harekete geçmiş ve MHP delegelerinden kurultay için imza toplamaya başlamış.

Sayın Bahçeli bu iki kampanyanın eş zamanlı olarak başlamasını manidar bulduğunu söylüyor. Lafın nereye gittiğini sanırım az çok anlamışsınızdır.”


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI