Bugun...Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı!

Tarih: 25-06-2019 08:01:23 Güncelleme: 25-06-2019 08:27:23 + -


Meteorolojiden yapılan uyarıya göre, hava sıcaklıklarının artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila7 derece üzerinde seyredeceği beklenmekte. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden söylenilenlere göre, yurdun doğu kesimleri bu haftanın sonuna kadar Basra alçak basıncının etkisinde ve kuzey kesimleri de Karadeniz üzerinde bulunan yüksek basıncın etkisinde olacak.


Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı!

 

Bundan ötürü tüm hafta süresince Trakya'yla kuzeydoğu kesimlerinde kısa süreli sağanak yağışların yaşanacağı diğer yerlerde de az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Bu hafta süresince sıcaklıkların genel olarak artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği belirtiliyor. Cuma günü itibariyle Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı havayla birlikte mevsim normalleri üzerinde seyredecek hava sıcaklıklarının azalmasının ve mevsim normallerine inmesinin öngörüldüğü belirtildi.

Diğer yandan Marmara, Ege ve Akdeniz'in kıyı kesimlerinde de bu yüksek sıcaklıkla beraber yüksek nem olacak. Nemle beraber hissedilen sıcaklıkların yüksek olmasından dolayı yaşanabilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması da gerekiyor.

Trakya'ya hafta sonu yağış geliyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan duyuruda, hafta süresince Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da kısa zamanlı sağanak yağışlar meydana geleceği söylendi.

Hafta sonunda da cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden serin, yağışlı havanın geleceği aktarıldı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI