Bugun...Meclis'te 15 temmuz günü için özel oturum...

Tarih: 15-07-2019 14:51:00 + -


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Meclis'te 15 temmuz günü için özel oturum başladı.


Meclis'te 15 temmuz günü için özel oturum...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla TBMM Genel Kurulu  TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında özel gündemle toplandı. Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. 


"FETÖ'nün hangi uluslararası amaçlara hizmet ettiği açıktır"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Her kılığa girebildiğini, her olayı tahrif edebildiğini birçok defa göstermiş olan bu örgütün hangi uluslararası amaçlara hizmet ettiği açıktır." ifade etti. 


TBMM Başkanı Şentop, "Dostlarımız müsterih, düşmanlarımız haberdar olsunlar ki, işgal veya ilhak niyetine bu milletin vereceği karşılık, ne zaman olursa olsun, 100 yıl öncesinden ve 15 Temmuz gecesinden farklı olmayacaktır." dedi.

Şentop, özel oturumda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

"Türkiye, 15 Temmuz gecesi gerçek yüzünü ve işbirlikçi karakterini şüpheye yer bırakmayacak şekilde göstermiş olan FETÖ’ye karşı başarılı bir mücadele yürütmüştür. Yeni nesil bir terör örgütü olan ve her kılığa girebildiğini, her olayı tahrif edebildiğini birçok defa göstermiş olan bu örgütün hangi uluslararası amaçlara hizmet ettiği açıktır." 

Genel Kurulda partilerin genel başkanlarına 10'ar dakika söz veriliyor.

AK Parti Grubu tarafından Mehmet Muş, CHP Grubu tarafından Engin Özkoç, HDP Grubu tarafından Hakkı Saruhan Oluç, MHP Grubu tarafından Erkan Akçay ve İyi Parti Grubu tarafından Yavuz Ağıralioğlu 10'ar dakikalık söz alarak konuşma yapacak.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Saadet Partisi adına bir milletvekili de 3'er dakikalık konuşma yapacak.

Meclis 15 Temmuz özel gündemiyle toplandı

 

yenii-001.jpg

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI