Bugun...Maduro: "İşleyen bir darbe planı var"

Tarih: 10-01-2019 08:49:08 + -


Venezuela, Maduro’nun devlet başkanlığının yeni dönemini tanımayacaklarını belirten Lima Grubu üyesi ülkelere nota verdi.


Maduro:

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas'taki devlet başkanlığı sarayı Miraflores'te basın toplantısı gerçekleştirdi. 

Amerika kıtasındaki 14 ülkeden oluşan ve Meksika dışındaki tüm üyelerinin, kendisinin kuracağı yeni hükümeti tanımama kararı aldığı Lima Grubu'nu sert bir dille eleştiren Maduro, "ABD hükümetinin emriyle kurulduğunu" iddia ettiği Lima Grubu için "yasa dışı" ve "mafya karteli" ifadelerini kullandı. 

"Kukla hükümetlerin emir metnine benziyor"

Lima Grubu'nun kararının, "Venezuela'nın iç sorunlarını, kendi muhalefeti ile çözmesine fırsat vermeden" alındığını belirten Maduro, bu kararın "kukla hükümetlerin emir metnine" benzediğini söyledi.

"Lima kartelinin yaptığı şey..."

"Lima kartelinin yaptığı şey Venezuela'nın meşru hükümetini devirmeye çalışmaktır“ diyen Maduro “Venezuela'da Washington'dan, Lima kartelinden aldığı emirlerle işleyen bir darbe planı var. Ben de tüm açık yürekliliğimle 'Haydi bakalım ne kadar güçlüler?' diyorum. Venezuela halkı bütün girişimlere nasıl cevap vereceğini biliyor. Bolivarcı devrim, Venezuela'daki barış ve sükuneti bozmak isteyen her girişime cevap vermek için uzun zamandır hazırlanıyor" şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI