Bugun...Karabük'lü Afrin Şehidinin vasiyetindeki Zehra Teyze konuştu!

Tarih: 14-02-2018 09:38:30 + -


Vatan için terör koridorunu ortadan kaldırmak amacıyla Suriye'nin Afrin bölgesinde 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan ve terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen hain saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın vasiyetind


Karabük'lü Afrin Şehidinin vasiyetindeki Zehra Teyze konuştu!

Karabük Kent meydanında 10 binler tarafından son yolculuğuna uğurlanan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın 10 Ocak'ta yazdığı vasiyeti Türkiye gündemine oturdu.

Şehit Ömer Bilal Akpınar'ın yazdığı ve son kısmında yer alan 'Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10'unu yine Zehra teyzenin oraya versinler. Hakkınızı helal edin." Dediği vasiyette ismi geçen Safranbolu Yağmur Yardimlaşma Derneği Başkanı Zehra Söylemez yaptığı açıklamada, Şehit Akpınar'ın göreve başladığında adak adadığını ve adak kurbanını birlikte kestikleri zaman tanıştıklarını söyledi.

"Ömer Bilal hepimize o kadar büyük ders verdi ki"

Yaklaşık 8-9 ay önce Etiyopya'da Şehit Ömer Halisdemir Yetimhanesinin teslim törenine gittiğini anlatan Söylemez, "Onun da bağışı nasip oldu oraya. O yetimhanenin bahçesine bir de mescid ihtiyacımız vardı eşime 'mescid yaptırıp adını da Ömer Bilal koyduracağım.' dedim. Ama vasiyetten haberim yoktu bir gün sonra ortaya çıktı. Her şey Allah'ın takdiriyle oluyor. Ömer Bilal hepimize o kadar büyük ders verdi ki, ilk önce bizim bu savaşı ne için yaptığımızı, iki satırla özetledi. O yüzden kendini bilmezlerin oturup da bu mücadeleyle ilgili ileri geri konuşmamasını istiyorum. O her şeyi çok güzel anlattı. Hac ile Hilal'in, iman ile küfrün yani o kadar güzel özetlemiş ki, her şeyi ben o kelimelerin üstüne kelime bulamıyorum.

Şehit Ömer Bilal Akpınar devletin bağlayacağı maaşın yüzde 10'unu Zehra teyzesine bıraktı

Her zaman ara sıra kurban kesip birlikte fakirlere dağıttık, birlikte gittik. Her ay mutlaka bağış gönderirdi. Babasına öyle bir vasiyet bırakmış. Devletin bağlayacağı maaşın yüzde 10'unu 'Zehra teyzemin oraya' dediği o yer Yağmur yardımlaşma Derneği. Yağmur Yardımlaşma Derneği elinden geldiği kadar önce kendi yakınlarımızda, gerek dünyanın en uzak bölgesindeki en son muhtaca ulaşmak için niyet etmiş bir dernektir. O sürekli bizi takip edip, bağış gönderiyordu. Bir ay sonra da inşallah Myammar'dan kaçan mağdur kardeşlerimiz için ev yaptırıyoruz. Çığır açtı herkes şuan derneğimize yardım etmek için yarışıyor." dedi.

"Onun ismini orada yaşatacağız inşallah"

Söylemez, ayrıca, göreve başladığında Şehit Ömer'in bir adağı olduğunu ve onu birlikte kestiklerini de anlatarak, " Adağı birlikte ihtiyaç sahiplerinin evlerine giderek dağıttık. Gitmiş olduğumuz aileleri görünce çok üzüldü. Onun o görmesi zaten bizi hiç unutturmadı. Sağ olsun, her zaman sürekli bağış gönderdi ama biz çok görüşemedik. Görevdeydi. Şuan bile görevde, ne büyük görev yaptı dünyaya neleri haykırdı. Gittiğimiz Afrika ülkelerinden bile bize şu an tebrik yağıyor. 'Nasıl bir şehidiniz var?' sizin diyorlar, 'O şehidimiz zaten oradaydı Ömer Halisdemir Yetimhanesine bağış yapmış bir şehidimiz.' dedim. Onun ismini orada yaşatacağız inşallah." diye konuştu.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI