Bugun...İzlanda'daki saygısızlığa Kalın ve Çavuşoğlu'ndan tepki!

Tarih: 10-06-2019 09:22:50 + -


İzlanda’daki skandala Türkiye’den peş peşe tepkiler geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, en güzel cevabı milli takımın sahada vereceğini belirtirken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." dedi.


İzlanda'daki saygısızlığa Kalın ve Çavuşoğlu'ndan tepki!

A Milli Futbol Takımının İzlanda'da havaalanında pasaport kontrolünde bekletilmesi ve detaylı aranmasına ilişkin Türkiye’den peş peşe sert açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Milli takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

 

 

Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır.

Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır.

En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir.

“Kabul edilemez ve gereği yapılacaktır”

Kalın, A Milli Futbol Takımının İzlanda'da havaalanında pasaport kontrolünde bekletilmesi ve detaylı aranmasına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır." değerlendirmesinde bulundu.

Kalın, en güzel cevabı milli takımın sahada vereceğini belirtti.

 

 

Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın. </div>
<br /><br />
   
 <div class=
FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI