Bugun...İşte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açtığı Kuzey Yıldızı Külliyesi

Tarih: 10-05-2019 18:42:55 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Yıldızı Camii'ni açtı


İşte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açtığı Kuzey Yıldızı Külliyesi

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Kuzey Yıldızı Camii açılışında konuştu.

Kuzey Yıldızı ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pursaklar ilçesinde yapımı tamamlanan Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi'nin açılışında konuştu. Erdoğan, "Çocukların gelmediği, gençlerin uğramadığı, hanımların sahip çıkmadığı camiler boynu bükük kalmaya mahkumdur. Cami merkezli hayatı özendirmemiz gerekiyor. Genç kuşaklar ile camilerimiz arasında yapay duvarlar örmemeliyiz" ifadelerini kullandı.

kuzey yıldızı camii açıldı ile ilgili görsel sonucu

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

Ä°lgili resim

"Bu eserin Ankaramıza kazandırılmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Başta Ankara Büyükşehir Başkanlığımıza ve önceki başkanlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. TOKİ'ye teşekkür ediyorum.

Ä°lgili resim

Camilerimiz birer ibadethane olmasının ötesinde mimarisiyle, süslemeleriyle, ismiyle medeniyetimizin farklı özelliklerini yansıtan mimari eserlerdir. Camilerimiz, şehirlere kimlik, kişilik ve kararkter kazandıran yapılardır. İstanbul'u Sultanahmetsiz, Süleymaniyesiz, Bursa'yı Ulucamisiz, Edirne'yi Selimiyesiz düşünemeyiz. Ankaralı hemşerilerimiz yanı sıra vatandaşlarımız da buraları ziyaret ediyor.

Ä°lgili resim

Geçen hafta hizmete açtığımız Büyük Çamlıca Camisi de İstanbul'un abide eserlerinden biri haline geldi. 60 bini aşkın cemaati kubbenin altında toplayabiliyor. Osmanlı, Selçuklu ve modern mimarinin en güzel özelliklerini taşıyan bu külliyenin de Ankaramıza damgasına vuracağına inanıyorum.

Ä°lgili resim

Camilerimizi sadece namaz kılınan bir yer olarak düşünmek en büyük saygısızlıktır. Camilerin süsü cemaatlerdir, özellikler gençlerdir. Çocukların gelmediği, gençlerin uğramadığı, hanımların sahip çıkmadığı camiler boynu bükük kalmaya mahkumdur. Cami merkezli hayatı özendirmemiz gerekiyor. Genç kuşaklar ile camilerimiz arasında yapay duvarlar örmemeliyiz. Günde 5 vakit bize kulluğumuzu hatırlatan çağrıya kulak verip gençlerimizi camilere alıştırmalıyız.

Ä°lgili resim

kuzey yıldızı camii ve külliyesi ile ilgili görsel sonucu


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI