Bugun...İmamoğlu'nun Başarısı Sonrası Chp'de İnce Hesaplar..

Tarih: 25-06-2019 08:06:22 + -


Millet İttifakı adına girdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Ekrem İmamoğlu'nun galibiyeti sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğu da sorgulanmaya başlandı.


İmamoğlu'nun Başarısı Sonrası Chp'de İnce Hesaplar..


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan Ekrem İmamoğlu'nun galibiyeti sonrası Kemal Kılıçdaroğlu hemen bir açıklama yaparak İstanbul'un kazanılmasında asıl mimarın kendisi olduğunu işaret etti.

İmamoğlu'nun başarısı sonrası CHP'de ince hesaplar ile ilgili görsel sonucu

'HER ŞEYİ BEN BAŞLATTIM' DİYEREK ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERDİ

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunlara değindi ' Her şey neyle başladı biliyor musunuz? Her şey Adalet Yürüyüşü'yle başladı. Adalet istedik, huzur istedik. 'Hak, hukuk ve adalet.' dedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk, herkese sesimizi duyurduk. Mısır'daki sağır sultana bile sesimizi duyurduk. Hakkı, hukuku ve adaleti istedik. Getirmek istemediler, engellemek istediler. Bütün engelleri hep birlikte aştık. En son İstanbul seçimlerini de aştık. Bizler hep birlikte, emin olun bir demokrasi destanı yazdık.' dedi.

Bu konuşmanın ardından bazı partililer de bu minvalde sosyal medyadan destek tweeti attılar. Daha ilk günden yaşanan bu durum CHP'de koltuk kavgasının ilk fitili olarak değerlendirdi.

İşte o tweetler:

Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Yıldız Kaya

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal

20 ve 23. Dönem Milletvekili, 54. Cumhuriyet Hükümeti'nde Devlet Bakanı

27. Dönem CHP Hatay Milletvekili Milli Eğitim Komisyonu Üyesi

CHP Ümraniye Belediye Başkanı Adayı

CHP Kütahya Milletvekili 

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı 
 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI