Bugun...İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile seçim tedbirleri genelgesi!

Tarih: 11-01-2019 11:20:57 + -


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla yayımlanan seçim güvenliği genelgesi kapsamında illerde Seçim Koordinasyon Merkezleri kurulacak. Terör örgütlerinin seçmeni baskı altına alma ve etnik kimlik üzerinden provokatif davranıș girişimlerine karșı gerekli tedbirler alınacak.


İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile seçim tedbirleri genelgesi!

Sosyal medya üzerinden provokatif paylașımlara anında müdahale edilerek seçim sonuçlarını manipüle etme girișimlerine karșı tedbir alınacak.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği seçim genelgesinde, seçimlerde alınması gereken önlemleri bildirdi. Genelgeye göre, illerde seçimlerin anlık takibinin yapılabilmesi için seçim koordinasyon merkezleri kurulacak. Terör örgütünün seçmenleri baskı altına almasına müsaade edilmeyecekken, Suriyeliler ve etnik kimlik üzerinden provaktif davranış girişimlerine karşı da önlemler alınacak. Elektrik, doğalgaz ve petrol boru hatlarında önlemler alınacak. Siber saldırı ve sabotajlara karşı tedbirler getirilecek. Sosyal medya üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunanlara da müdahale edilecek. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI