Bugun...HDP'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı!

Tarih: 18-09-2019 09:53:44 + -


Erzurum Valiliğince, Karayazı ilçesi Belediye Başkanı Melike Göksu'nun görevden alınarak, Karayazı ilçesi Belediye Başkan Vekili olarak Kaymakam Mesut Tabakçıoğlu'nun görevlendirildiği bildirildi.


HDP'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı!

Erzurum'da "terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası alan ve cezası Yargıtay tarafından bir süre önce onanan Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu görevden uzaklaştırıldı.

 

karayazida-kaymakam-tabakcioglu-baskan-vekili-oldu.jpg

Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan devam eden savcılık soruşturması, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının YArgıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak Anayasanın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47. maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45. maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46. maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI