Bugun...Güvenli bölgede sonuç çıkmazsa kendi planlarımızı devreye alacağız!

Tarih: 18-09-2019 11:59:51 Güncelleme: 19-09-2019 12:19:51 + -


Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması planlanan güvenli bölge için ABD’ye iki hafta süre tanıyan Erdoğan, "İki hafta içinde buradan bir sonuç çıkmazsa kendi hareket planlarımızı devreye sokacağız.” dedi.


Güvenli bölgede sonuç çıkmazsa kendi planlarımızı devreye alacağız!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusu için ABD’ye iki hafta süre tanıdı, “Sonuç çıkmazsa kendi hareket planlarımızı devreye sokacağız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

“Suhuletle mi çözülecek yoksa derinleşecek mi belli olacak”

Güvenli Bölge konusunda yaşanan gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"İki hafta içinde buradan bir sonuç çıkmazsa kendi hareket planlarımızı devreye sokacağız. Önümüzdeki aylarda yaşanacak gelişmeler, Suriye krizinin suhuletle mi çözüleceği, yoksa derinleşeceği mi hususunda belirleyici olacaktır. Fırat'ın doğusunu güvenli hale getirmek suretiyle buraya güvenli bölgenin derinliğine bağlı olarak 2 ile 3 milyon arasında halen ülkemizde ve Avrupa'da yaşayan Suriyeli sığınmacıyı iskan edebiliriz. Avrupa ülkelerinden hem İdlib, hem Fırat'ın doğusu konusunda çok daha güçlü destek bekliyoruz. Artık laf bizi doyurmuyor."
Kaynak: yenikapihaber.comFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI