Bugun...Genç Medyacılar Derneği yola çıktı..

Tarih: 10-09-2019 12:30:25 + -


Genç Medyacılar Derneği Ankara’da kuruldu. Kısa adı GMD olan dernek; medya sektörü ile çalışanlarına katkı sağlamak ve sorunlara çözüm üretme konusunda fikir sunma amacında.


Genç Medyacılar Derneği yola çıktı..

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Genç Medyacılar Derneği Başkanı Umut Emre Çınar; “Derneğimiz kurulalı çok kısa bir süre oldu, ancak bu kısa sürede çok yol kat ettik. Her geçen gün aramıza katılan, bizlere destek veren medya sektöründe çalışan arkadaşlarımızla derneğimiz giderek büyüyor. Amacımız, medya sektörüne ve çalışanlarına fayda sağlamak. Biz dernek olarak, bütünleşik bir anlayışla kimseyi kayırmadan, her arkadaşımızın kendisini rahatça ifade edebileceği bir ortamda hem medya sektörüne hem de medya çalışanlarına katkı sunacak işler yapmak, projeler üretme arzusundayız. Tabiri caizse tabela derneği olmayacağız” şeklinde konuştu.

İsminden de anlaşılacağı gibi genç bir ekiple yola çıktık diyen GMD Başkanı Çınar; “Heyecanı ve motivasyonu yüksek genç bir ekibimiz var. Derneğimize katılım için yaş şartı aramıyoruz. Evet ismimiz genç, ancak belirli bir yaşa gelmiş ve tecrübe edinmiş büyüklerimizin de her zaman derneğimizde yeri var, çünkü onlardan öğrenecek çok şeyimiz var. Tabi amacımız genç arkadaşlarımızın daha aktif olması ve sorumluluk almaları. Ayrıca şu an sadece çalışan medyacılar yok aramızda. Geleceğin medya mensubu üniversiteli arkadaşlarımız da bizlerle beraber” ifadelerini kullandı.
Gerçekleştirecekleri proje, seminer ve eğitimlerle hem çalışan hem de medya sektöründe çalışmak isteyenlere katkı sunma arzusunda olduklarını belirten Başkan Umut Emre Çınar; “Ciddiyeti elden bırakmadan, medyanın tekrar eski gücüne dönmesine omuz vermek için gayret göstereceğiz. Sektörün sıkıntılarını yakından biliyoruz, bu sıkıntıların aşılması ve eksikliklerin giderilmesi için dernek olarak üstümüze düşen ne varsa yapacağız” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI