Bugun...Galatasaray'dan Kulüpler Birliği'ne rest! Artık katılmayacaklar

Tarih: 05-12-2018 07:39:51 + -


Galatasaray, Kulüpler Birliği'nin yaptığı açıklamalar geri çekilene kadar ya da düzeltilene dek Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantılarına katılmayacağını söyledi.


Galatasaray'dan Kulüpler Birliği'ne rest! Artık katılmayacaklar


Galatasaray, Kulüpler Birliği'nin yaptığı açıklama geri çekilene kadar ya da düzeltilene dek Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantılarına katılmayacaklarını açıkladı.

Kulüpler Birliği'nden TFF yönetimine itiraz gelmişti

MHK, Galatasaray-Konyaspor maçında yanlış penaltı kararı vermiş olduğuna hükmedilen Hüseyin Göçek'in bir süre dinlendirileceğini açıklamıştı. Bu olayın üzerine Kulüpler Birliği Vakfı bir açıklama yayınlamış ve TFF yönetiminin kararından geri adım atması gerektiğini söylemişti.

Yaşanan olayların sonrasında ise konuyu daha da karışık bir hale taşıdılar. Birkaç kulübün haricinde olmak üzere diğer kulüplerin bu açıklamadan haberinin olmadığı ortaya çıktı. Galatasaray Kulübü de bunun üzerine harekete geçti. Resmi yayın sitesinden Kulüpler Birliği Vakfı'nın geri adım atmasına çağrıda bulundu.

Toplantılara katılmayacağız açıklaması geldi

Galatasaray'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunmuş olduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı'nın, yönetim kurulu kararı olmadan, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklamalar Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır.

Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır. Bununla beraber, metinde yer alan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla ilgili temennileri yürekten paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu Kulüplerine, dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz. Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz olacak bir çabanın eseridir.

Bu aşamada, Galatasaray Spor Kulübü olarak, söz konusu açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene kadar, Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SPOR Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI