Bugun...FETÖ'ye yakın isimden yeni darbe itirafı!

Tarih: 18-11-2018 21:09:12 + -


San Diego State Üniversitesi’nde akademisyen olan ve FETÖ ile yakınlığı bilinen Ahmet Kuru, Kıtalar Arası adlı internet sitesinde yayınladığı yazısında "Cemaat’in son on yılda girdiği siyasi maceralar ilerde girebileceği daha çok macera olduğunu göstermekte." diyerek yeni bir darbe planlayabileceğini itiraf etti.


FETÖ'ye yakın isimden yeni darbe itirafı!

 

FETÖ ile yakın ilişkiler içerisinde bulunan San Diego State Üniversitesi’nde kariyerini sürdüren siyaset bilimci Ahmet Kuru, son kaleme aldığı yazısında FETÖ'nün kendisini lağvetmesi gerektiğini savunurken, "Cemaatin son on yılda girdiği siyasi maceralar ilerde girebileceği daha çok macera olduğunu göstermekte." diyerek Gülen yapılanmasının yeni bir darbe planlayabileceğini itiraf etti.

"CEMAATİN HİYERARŞİK YAPISI LAĞVEDİLMELİ"

“Cemaatin hiyerarşik yapısı lağvedilse bireyler bulundukları değişik ülkelerde topluma gerçekten entegre olabilir” diyen Kuru, “15 Temmuz darbe girişiminden günümüze Cemaat’in önündeki en doğru seçenek hiyerarşik yapısını ve liderlik mekanizmasını tamamen lağvetmek idi." ifadesini kullandı.

"SİYASİ MACERALARA GİREBİLİR"

Kuru, yazısını FETÖ'nün siyasi 'maceralara' girebileceğini belirttiği şu sözlerle noktaladı:

"Gelecek adına tahminde bulunmak güç, ama Cemaat’in mevcut yapısı ile devam etmesi halinde takipçilerine faydadan çok zarar vereceği görülmekte. Zira Cemaat’in son on yılda girdiği siyasi maceralar ilerde girebileceği daha çok macera olduğunu göstermekte."


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI