Bugun...FETÖ firarilerinden 'Kanas Canan'a' destek!

Tarih: 09-09-2019 15:52:21 + -


Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmasının ardından bölücü terör örgütü FETÖ üyeleri olan firari isimlerden destek geldi.


FETÖ firarilerinden 'Kanas Canan'a' destek!

FETÖ'cü firariler kurduğu Youtube kanalında sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşımlar nedeniyle aldığı 9 yıl 8 aylık hapis cezasının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'na büyük destek mesajları verdi

FETÖ'cü firarilerin kurduğu Youtube kanalında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na övgüler dizilmesi dikkat çekti.

Bir zamanlar Türkiye'de FETÖ'lü yıllarda örgütte önemli görevlerde bulunmuş 3 "gazeteci" Adem Yavuz Arslan, Doğan Ertuğrul ve Erkam Tufan Aytav, Kaftancıoğlu'na destek açıklamaları yaptı. Mahkeme kararı için "İstanbul'u AK Parti'den alan başarılı insan Canan Kaftancıoğlu'ndan intikam kararı" diyen FETÖ firarileri sonsuz desteklerini dile getirdiler.

Adem Yavuz Arslan, "Türkiye bir faşist rejimle yönetiliyor" diyerek istinaf mahkemesinin de kararı bozmayacağını hatta artırabileceğini ileri sürdü.

 

 

"Yaptığı açıklamalar süperdi"

Kaftancıoğlu'nun mahkemede ve çıkışta yaptığı açıklamalar için "süperdi" diyen gazeteciler, CHP İstanbul başkanının Nazım Hikmet'in şiirini okuduğu için ceza aldığını öne sürdüler.

AK Parti'nin İstanbul'da kaybettiği 800 bin oyun hesabının Kaftancıoğlu'ndan sorulduğunu iddia eden Doğan Ertuğrul, "Bu şandır, şereftir" dedi. Kaftancıoğlu'nun CHP İstanbul örgütündeki başarılarını da öven Ertuğrul, "Umrarım Kaftancıoğlu'nun siyasi kariyeri İstanbul il başkanlığında bitmez" dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI