Bugun...FETÖ'den itlerine 'salağa yatın' talimatı!

Tarih: 29-12-2017 05:26:33 Güncelleme: 29-12-2017 09:34:33 + -


Adana'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında yaşadıklarını anlatan tanık E.Y, "Bana 'Yeniden görevimize döneceğiz, bu devran dönecek. Ne sorarlarsa bilmiyorum, hatırlamıyorum şeklinde cevap verin' dediler'' şeklinde konuştu.


FETÖ'den itlerine 'salağa yatın' talimatı!

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuklu sanıklar ile bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti tarafından tanıklığına başvurulan E.Y. ifadesinde, daha önce terörle mücadele şube müdürlüğünde çalıştığını ve sohbet toplantılarına katıldığını söyledi.

Hep 'Verin' diyorlardı

Bu yapıyla ilk olarak polis okulunda tanıştığını belirten E.Y, şöyle devam etti:

"Polis okulunda eğitim sürecinde çarşı iznine gittiğimizde kahvaltıya götürülüyorduk. Orada bir öğretmenle tanıştırıldık. Tayinim ilk olarak Trabzon'a çıktı. Trabzon'da beni cemaatten birisi karşıladı. Ev tutmamıza yardımcı oldular. Bize 'Dünyanın çeşitli yerlerinde çocuklar okutuyoruz, gönlünüzden kopanı verin.' dediler. Sonra bir süre Muş'ta çalıştım. Ardından Adana'ya geldim. Beni burada bu yapıya mensup S.T. isminde bir arkadaş karşıladı. Muş'ta benimle ilgilenen şahıs beni ona söylemiş. Seyrek de olsa ayda bir sefer sohbet toplantısına gidiyordum.

Sohbette o günün konusuyla ilgili ders anlatıyordu. Fetullah Gülen'in kitapları okunuyordu. 17-25 Aralık sonrası sohbetler azalmaya başladı. İlk aşamada ben ByLock yüklemedim. Sonraları sohbete gitmiyordum. Daha sonra sohbete gitmeyince sohbet veren şahıs 'Arkadaşlar hükümet bizi sıkı takip ediyor, telefonunuza bir program yükleyeceksiniz, o programdan gelen duaları, yazıları okuyun.' dedi. Bir sohbet ortamında telefonlar alınarak ByLock yüklendi."

Tanık E.Y. bu programdan dua ve sohbet toplantılarının nerede yapılacağıyla ilgili bilgilerin geldiğini aktararak, ''Bize bir şifre verildi. Tango tarzı bir programdı. Huzurdaki tutuklu sanık Murat S. ile nezarette gözaltı sürecinde tanıştık. Bana 'Yeniden görevimize döneceğiz, bu devran dönecek. Ne sorarlarsa bilmiyorum, hatırlamıyorum şeklinde cevap verin.' dedi." ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Savcısı tutuklu sanık Samet K'nin Cumhuriyet Başsavcılığına resmi yazıyla birlikte gönderilen ByLock kullanıcı listesinden adının çıkarılmış olması nazara alınarak yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol hükümleriyle tahliyesi yönünde mütalaasını verdi.

Mahkeme heyeti de, sanık Samet K'yi yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol hükümleriyle tahliye ederek, duruşmayı 1 Şubat 2018'e erteledi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI