Bugun...FETÖ'cü komiser sahte dolar basarken yakalandı!

Tarih: 22-07-2019 17:45:49 + -


İstanbul'da tüm zamanların en büyük sahte para operasyonu düzenlendi. Esenyurt'ta bir matbaada sahte 271 milyon 150 bin dolar ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 şüpheli arasında FETÖ'den ihraç edilen bir komiser de var.


FETÖ'cü komiser sahte dolar basarken yakalandı!

İstanbul'da 271 milyon 150 bin dolar ile tüm zamanların en büyük sahte para operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda FETÖ'den ihraç edildiği tespit edilen komiserin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir suç örgütünün, piyasaya sürmek üzere yüklü miktarda sahte para bastığı istihbaratı üzerine çalışma başlattı.

FETÖ'den ihraç edilen komiser gözaltına alındı

Esenyurt'ta, 19 Temmuz'da bir matbaaya operasyon düzenleyen ekipler, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü'nden (FETÖ) ihraç edilen komiser B.Ç'nin de bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı.

Elektrik panosundan girilen gizli bölme bulundu

Matbaada yapılan ilk aramada bir şey bulunamadı ancak devam eden detaylı incelemelerde elektrik panosundan girilen gizli bölmede sahte olduğu tespit edilen 271 milyon 150 bin dolar ve sahte para yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Tüm zamanların en fazla miktarı

Yetkililer, ele geçirilen sahte para miktarının tüm zamanlarda ele geçirilen en fazla miktar olduğunu ve elde edilen gelirlerin FETÖ'ye aktarılıp aktarılmadığının çok yönlü araştırıldığını bildirdi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI