Bugun...Eski bakan kırmızı bültenle aranan FETÖ'cüyü sakladı!

Tarih: 21-05-2019 00:04:04 + -


KKTC’de Bakanlık görevinde bulunan bir siyasetçinin, Türkiye’nin Kırmızı Bülten’le aradığı FETÖ terör örgütü mensubu bir bayanı 3 yıl saklandığı iddia edildi.


Eski bakan kırmızı bültenle aranan FETÖ'cüyü sakladı!

KKTC'de yayın yapan Nacak gazetesinin haberine göre, Y.Ç'nin KKTC’de kaldığı yıllarda FETÖ'nün yapılanmasında “Büyük Abla” olarak öğrenci evleri ile yurtlarını yönettiği ve finans işlerini organize ettiği tespit edildi.

Gazete, eski bir bakanın Y.Ç. ile gönül ilişkisi içerisinde olduğunu ve üç yıl boyunca KKTC'de gizlenmesini sağladığını, FETÖ'nün adadaki toplantılarına katıldığını iddia etti. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturmalar kapsamında örgütün KKTC’deki öğrenci evleri ile yurtları kapatılırken, Y.Ç.’nin de Türkiye tarafından kırmızı bültenle arandığının ortaya çıkması üzerine gizlenmek için çok yakın ilişkiler içerisinde olduğu ve halen milletvekilliği görevinde bulunan eski bakana sığındığı belirtildi. Eski bakanın da Y.Ç. için bir ev kiraladığı ve tüm masraflarını karşıladığı ifade edildi.

Y.Ç.'nin yapılan bir ihbar sonucu polis tarafından tutuklanarak Türkiye’ye iade edilmesinin ardından eski bakanın dokunulmazlığı olması nedeniyle polisin sadece araştırma başlattığı öğrenildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI