Bugun...Esed: Erdoğan ile görüşmek istiyorum!

Tarih: 22-05-2019 21:33:10 + -


Suriye’de binlerce insanı öldüren katil Esed, yüz bulamadığı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a yeni bir çağrı yaparak kendisi ile görüşmek istediğini söyledi.


Esed: Erdoğan ile görüşmek istiyorum!

Suriye’de binlerce masumu katleden Esed, Tahran’da Hakan Fidan ile görüştüklerini, aynı şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la da görüşmeye açık olduklarını söyledi. Esed, 'Eğer Suriye’nin çıkarları doğrultusunda olacak ve egemenliğimize zarar vermeyecekse Erdoğan ile görüşebiliriz' ifadelerini kullandı.

“The Syrian Observer” adlı internet sitesinde geçen habere göre, Esad'in Suriye heyeti ile Hakan Fidan’ın önce İran’ın başkenti Tahran’da görüştüklerini, daha sonra ise Keseb Sınır Kapısı'nda yeniden bir araya geldiklerini bildirdi.

Sitede yapılan haberde, Esed’in “Türkiye ile işbirliğine açığız… Eğer Suriye’nin çıkarları doğrultusunda olacak ve egemenliğimize zarar vermeyecekse Erdoğan ile görüşebiliriz” ifadeleri de eklendi.

8 Mayıs tarihinde gazeteciler ile bir araya gelen Esad’ın, kendisine yöneltilen sorulara karşılık Türkiye ile yalnızca İran ve Rusya üzerinden değil, doğrudan da görüşme yaptıkları, bu görüşmelerin en önemlisinin ise Hatay’a sınır olan Lazkiye’de bulunan Keseb Sınır Kapısı'nda gerçekleştirdiği cevabını verdiği belirtildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI