Bugun...Emine Bulut öldürüldü, kızının feryadı kaldı!

Tarih: 23-08-2019 08:56:33 + -


Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü, geride o ana tanık olan 10 yaşındaki kızının “Anne lütfen ölme” feryatları kaldı.


Emine Bulut öldürüldü, kızının feryadı kaldı!

Emine Bulut, Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran tarafından öldürüldü. Cinayet, 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’nde kafede işlendi. Eski eş Fedai Baran 4 sene önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile bir kafede buluştu. Eski eşler arasında tartışma çıktı. Kısa sürede aralarındaki kavga büyüdü ve Fedai Baran kızının gözleri önünde eski eşini yanındaki bıcakla çeşitli yerlerinden yaraladı.

Fedai Baran cinayetin sonrasında olay yerinden taksiye binerek kaçtı. Emine Bulut kanlar içinde hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

BU GÖRÜNTÜLERİ YAYMAMAK İÇİN PAYLAŞMIYORUZ

Bu acı olayın görüntüleri bugün basına yansıdı. Görüntülerde Emine Bulut’un, “Ben ölmek istemiyorum” dediği ve 10 yaşındaki küçük kızının da “Anne lütfen ölme” diyerek annesinin başını tutarak ağladığı görüldü. Duyarlı insanları rahatsız eden bu görüntüleri daha fazla yaymamak için paylaşmıyoruz

Katil Fedai Baran, olaydan sonra kaçtığı Bahşılı ilçesinde yakalandı. Fedai Baran çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Baran ifadesinde “Çocuğumun velayeti konusunda konuşurken bana hakaret edince sinirlenip yanımda bulunan bıçakla vurdum” dedi.

KADIN PLATFORMALARINDAN ÇAĞRI

Kadın platformaları giderek artan ‘kadın cinayetleri’ne ‘dur’ demek için “6284 Koruma Kanunu’nu uygulayın. İstanbul Sözleşmesi’ni uygulayın. Şiddeti normalleştiren indirimlere son verin” dedi.  Öte yandan sosyal medyada “#EmineBulut için kağıda, duvara, masaya, aynaya; tüm kadınları bulunduğu her yere #Ölmekİstemiyoruz yazmaya çağırıyoruz. Emine’nin son sözlerini kimse unutmasın” çağrısında bulunuldu. Bu çağrı kısa sürede büyük yankı uyandırdı.

 

 

için kağıda, duvara, masaya, aynaya; tüm kadınları bulunduğu her yere yazmaya çağırıyoruz.

Emine'nin son sözlerini kimse unutmasın.

Resmi Twitter'da görüntüle
 
 

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YAŞAM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI